Pexels/Mikhail Nilov

Nájsť si lásku, usporiadať svadbu, postaviť dom, porodiť deti. To je predstava o „dokonalom“ priebehu rodinného života, o ktorom sníva mnoho žien, a ktorú považujú naše matky za tú správnu. Lenže, čo ak ti život to poradie trochu zamieša? Veď plány na život sa pripraviť nedajú, osud má pre nás prichystané svoje vlastné. Nie sme v stredoveku, aby si sa mala za niečo hanbiť.

A už vôbec nie za to, že z toho poradia chceš niečo vynechať dobrovoľne. Tehotenstvo si naplánovať nemôžeš, no svadbu áno. Aj keď sa už ako malé dievčatká vidíme v bielych šatách, počas dospelosti môžeme prísť na to, že to nie je to, na čom naozaj záleží.

Jedna vec je tá, ak taký záväzok nechceš, pretože si nie si istá svojím partnerom. Tá druhá, ak sa obaja skutočne milujete, no na oltár ani nepomyslíte. Ľuďom okolo vás to môže pripadať divné, pretože tomu nemusia rozumieť, no nič zlé na tom nie je.

Všetci predpokladajú, že ak máš s frajerom vážny vzťah, ktorý sa už ráta na roky a funguje to medzi vami, svadba bude jeho prirodzenou súčasťou. Budú vás oboch bombardovať otázkami o tom, kedy sa už vášho dňa konečne dočkajú a vy sa len usmievate a meníte tému, pretože sa vám nechce zakaždým vysvetľovať, že papier na lásku nepotrebujete.

Oni to už od vás aj počuli, no zdá sa, že to úplne nerešpektujú. Názory vášho okolia síce nezmeníš, no nemusíš si z toho robiť ťažkú hlavu. Môže sa stať, že sa ti tá téma dostane až tak pod kožu, že začneš o obrade uvažovať. Ale to len preto, aby si vyhovela iným, nie aby si spravila krok, po ktorom tvoje srdce naozaj túži.

A to je presne dôvod, kvôli ktorému by sa svadba nikdy nemala robiť. Má to byť váš deň, vaše sľuby, vaše spojenie. Nie oslava, na ktorej sa rodina dobre naje a pripije si na to, že ste usporiadali poriadnu zábavu. To, že sa neoblečiete do slávnostného a nevkročíte na úrad či do kostola, z vás ešte nerobí pár, ktorý sa miluje menej ako ostatné.

Sľúbiť si vernosť, že budete pri sebe v dobrom aj v zlom, a že sa budete ľúbiť už navždy, to môžete aj doma v objatí. Svadba ešte nikomu nezaručila, že nemôže prísť rozchod. Áno, je krásne povedať to aj pred svedkami, ale ak to nepotrebujete a necítite to tak, nie je dôvod mať pocit, že nie ste plnohodnotný pár. To sa určuje inými skutkami a slovami.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating