Šťastný pár pri mori

Nikdy si ničím nemôžeme byť isté. Ani vtedy, ak nám srdce hovorí pravdu, ktorá sa nám páči, no rozum vždy dvihne prst, aby nám pripomenul isté pochybnosti. Keď si zaľúbená, veríš, že tvoj partner je ten, s ktorým aj zostarneš. No ako si „overiť“, že je to naozaj na celý život?

Vieš, že ho miluješ, je vám spolu dobre, rozumiete si v dôležitých témach, no aj tie zlé vlastnosti, ktoré máte, vzájomne rešpektujete. Hovoríš si, že je to skvelý chlap do budúcnosti, no v každej z nás je istá iskrička pochybnosti, kvôli ktorej dokážeme na všetko zabudnúť. Našťastie, vieme, čím by si sa mala riadiť.

Zamilovaná dvojica
zdroj: Pexels/Alisa

Keď sa povie „na celý život“, nesmie ťa to desiť

Aby si si bola istá, musíš ísť na rozum rozumom. Teda, polož si otázky, ktoré sú pre teba dôležité a snaž sa na ne dať racionálne odpovede. Ako si predstavuješ seba o 10 rokov? Je on v tom sne po tvojom boku? Je to muž, na ktorého sa môžeš spoľahnúť? Dokážete spoločne prekonať rôzne prekážky? Čo na ňom zbožňuješ? Dokážeš si predstaviť, že by si mala iného, ktorý by takéto vlastnosti nemal? Sú jeho nedokonalosti také, s ktorými dokážeš žiť?

Pýtaj sa samej seba na všetko, na čom ti záleží, na všetko, čo očakávaš od vzťahu, ktorý by mal byť na celý život. Ak ti toto nedá jasnú odpoveď, potom ti neostáva nič iné, len počúvať svoje srdce. Keď má pochybnosti, mala by si to risknúť. No ak mu patrí, potom už nikdy neváhaj pri pomyslení, že raz budeš jeho manželkou.

Dievča a chlap na lúke
zdroj: Pexels/Vlada Karpovich

A ak tvoj aktuálny partner nie je ten, s ktorým to vidíš v budúcnosti, mala by si si uvedomiť, že toho pravého stretneš až vtedy, ak opustíš toho nesprávneho.

Nie je nič zlé na tom, vyskúšať rôzne vzťahy, zabaviť sa, pomilovať sa, no ak túžiš po vážnych veciach, nestrácaj čas s niekým, o kom si myslíš, že za to nestojí.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating