Verila by si tomu, že prvý diel filmov High School Musical mal premiéru ešte v roku 2006? Najväčším obľúbencom sa stal nepochybne herec Zac Efron, ktorý sa stal ihneď lámačom ženských sŕdc. Fanúšičky za ním doslova slintali a takmer každá jedna si predstavovala, aké by to bolo uvidieť ho naživo.

Už to však nie je ten mladý chlapček, na akého si pamätáš. Dnes má 34 rokov a zmenil sa na dospelého a zrelého muža. Stále sa venuje aj herectvu. Jeho posledným dielom je televízny seriál „Killing Zac Efron“.

Dnes by si ho možno na prvý pohľad ani nespoznala. Na svojom Instagrame prekvapil fotografiou, ako teraz vyzerá. Jeho tvár zdobia výrazné fúzy, ktoré mu pridávajú pár rokov navyše.

zdroj: Instagram/zacefron

V skutočnosti ide o veľmi milé gesto. Počas mesiaca november prebieha každoročne sa konajúca akcia Movember. Ide o mesiac mužského zdravia, kedy sa známe osobnosti po celom svete snažia vyzvať mužov, aby sa nebáli a navštívili urológa. Takýmto spôsobom chcú bojovať proti rakovine prostaty.

Počas tohto mesiaca si muži nechávajú narásť fúzy. Dôvodom je spojenie dvoch slov november a moustache (angl. fúzy). Vzniklo tak pomenovanie movember. Okrem Zaca sa do tohto hnutia zapojil napríklad aj slovenský hokejista Marián Gáborík, ktorý sa pred pár dňami tiež pochválil fotografiou s fúzami.

„Počas tohto mesiaca november zvýšme povedomie o zdravotných problémoch mužov, ako je rakovina prostaty, rakovina semenníkov a mužské samovraždy,“ napísal Marián na svojom profile.

Čo na Zaca hovoríš? Pristanú mu fúzy alebo by sa mal radšej vrátiť k tomu, na čo sme boli pri ňom zvyknuté?

Zdroj: Instagram/zacefron, Instagram/mgaborik12

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.