Miluješ čas strávený vo vani a pred zrkadlom, keď sa odličuješ? Máš vlastnú rutinu, ako uchovávať svoju pleť čistú a vyživenú? Potom sa nielen o seba dobre staráš, ale rovnako dbáš o svoje mentálne zdravie! Tím expertov v spolupráci s vlastníkmi skincare značiek Rodan a Fields potvrdili, že táto činnosť znižuje náš stres. Viac o tom informoval portál Harpers Bazaar.

Výskumu sa zúčastnilo 30 žien vo veku 18 – 45 rokov. Ich úlohou bolo čistiť si a starať sa o pleť dvakrát do dňa. Pri tejto činnosti im nesmeli chýbať antioxidanty, elektrolyty, probiotiká a ochranný krém.

Výsledky boli veľmi prekvapujúce. Zistilo sa, že kortizol (stresový hormón) sa vďaka poctivej skincare môže znížiť až o 83 %. Experti spravili ešte jeden pokus, ktorý sa priamo týkal sebavedomia zúčastnených žien. Na konci dosiahlo pri fotení až 76 %, pričom na začiatku malo iba 53 %. Nie nadarmo sa teda hovorí, že potrebujeme čas pre seba a spraviť si kvalitný Beauty Day.

Doktor Tim Falla, vedúci výskumu, tvrdí, že akné dokáže výrazne ovplyvňovať náladu človeka a hladinu jeho stresu. Tým, že by sa z našej tváre postupne odstraňovali tieto nepríjemnosti a bola by proti nim čoraz viac odolná, mohlo by sa zlepšovať aj naše sebavedomie. To však neznamená, že by skincare bola určená iba pred týchto ľudí. Je prospešná pre každého!

Ak si aj ty pravidelne čistíš pleť  a nemáš pritom výrazné problémy, aký je to pocit, keď si sa konečne venovala samej sebe? Zrejme dobrý, však? Preto doktor Falla odporúča vykonávať starostlivú rutinu aj ostatným typom pleti. Tiež z toho môžu mať pôžitok.

Nemusíš sa ani trápiť kvôli rôznym príspevkom, čo kolujú po sociálnych sieťach. Zamrzeli ťa niekedy napohľad bezchybné tváričky? Nestresuj sa. Čím viac po tom bezhlavo túžiš, tým väčšmi tvoja pleť trpí. Je vystavená tlaku a podľa toho sa aj správa. Preto si vytvor vlastný pokojný rituál a hneď sa budeš cítiť lepšie.

Zdroj: Harpers Bazaar

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.