unsplash.com

Máj je pomaly na konci. Za sebou ťahá čerešňové kvety, zamilované páriky, slnečné lúče, úsmevy a potom si tu ty. Len ty a ty v tieni s obdobím dažďov či búrok. Jedinec, na ktorého má toto obdobie priam minimálny účinok. Možno ani sama nevieš prečo. Možno len už nedokážeš klamať samú seba. Možno sa to deje lebo proste musí.

zdroj: unsplash.com

Či už je tvoj dôvod zlomené srdce, padnutie na kolená alebo tvoj dôvod neexistuje.. Či už živíš vodopády alebo nevieš vysloviť ani slovko… Chcem len jedno, aby si vedela, že nie si sama. Takéto obdobie prežili všetci od mamky až po kamarátku. Áno, všetci sa cítili sami, opustení a stratení. Veď sa ich spýtaj sama. Patrí to k tomu, bohužiaľ. Sme v tom všetci. Sme v začarovanom kruhu na horskej dráhe raz hore raz dole.  A vieš čo? Je to OK. Nikto z nás nevydrží byť vždy len usmievavý a plný energie.  Je OK nebyť stále OK.

Možno ti to pomôže, možno nie, no stále je tu pár trikov alebo skôr pokusov, ako si zlepšiť čas tohto prežívania a.k.a smútenia.  Môžeš skúsiť napríklad toto:

1. KLASIKA

Čo to je ? Je to klasika amerických filmov. Hlavné zloženie je posteľ, deka, film, jedlo alebo knihy. Často musíme začať myslieť na niečo iné alebo v opačnom prípade už začať na niečo myslieť a niektorých jednotlivcov takýto oddych priam zregeneruje.

2. VYTANCUJ TO

Nie nemyslím žiadnu diskotéku, klub či bar. Na tento trik ma priviedol seriál Grey´s anatomy, kedy zapneš hudbu veľmi nahlas a všetko zlé vytancuješ, vyskáčeš a vybiješ. Nemusíš sa snažiť o presné kroky a choreografie, dôležitý je len prirodzený pohyb, na ktorý sa práve vtedy cítiš.

3. PRACUJ

Keď si pri klasike kývala hlavou tak možno toto bude niečo pre teba. Obuť sa do neodovzdaných prác, emailov atd. je pre niektorých to pravé orechové. Môžeš byť dokonca oveľa viac produktívna než kedykoľvek predtým.

4. HĽADAJ

Počas takýchto dní náš neteší nič. Aj keď si stále pripomíname, čo všetko máme, naše zdravie, domov, rodinu, nepomáha to. A preto niekedy nájsť nový pohľad na život, dopriať si maličkosti, skúsiť niečo nové nám prinesie do života nové ovocie.

Samozrejme nie vždy sa toho zbavíme tak ľahko. Niekedy potrebujeme len počkať na mocného liečiteľa čas, či poprosiť o pomocnú ruku priateľov, rodinu, odborníkov. No nezabudni, že vždy po daždi vyjde slnko, že po dráhe dole nasleduje dráha hore a ak sa to neskončilo dobre tak to nie je koniec.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife