Žena otočená chrbtom drží mobil
Unsplash/Hitesh Choudhary

Myslíš si, že je možné zamilovať sa do niekoho iba cez správy počas toho, ako si spolu píšete? Portál Venngage urobil zaujímavú štúdiu, ktorej výsledky ťa určite prekvapia. 

V posledných rokoch vzrástlo randenie cez internet alebo cez rôzne aplikácie. Z toho dôvodu sa čoraz viac hovorí o tom, či je možné zamilovať sa do niekoho len cez správy. Venngage urobili štúdiu, do ktorej sa zapojilo 32 účastníkov vo veku od 21 do 34 rokov. Spojili ich s potenciálnou romantickou zhodou, no bez toho, aby si vymenili svoje fotky. Následne si písali prostredníctvom aplikácie Slack.

Počas 45-minútovej textovej konverzácie sa riadili 36 otázkami, ktoré majú viesť k láske. V 90. rokoch ich vyvinul doktor Arthur Aron. Nájdeš v nich otázky typu, ako by vyzeral tvoj perfektný deň, za čo si v živote vďačná, čo je najväčší úspech tvojho života a podobne.

Po skončení konverzácie vyplnili dotazníky o svojich pocitoch a dostali možnosť vyhľadať ľudí, s ktorými si písali. Mnohí túto možnosť odmietli, no niektorí sa stretli a jeden pár dokonca odišiel aj spolu.

Je možné zamilovať sa do niekoho cez správy?

Účastníci štúdie sa zhodli na tom, že zaľúbiť sa do niekoho len počas tak krátkeho písania asi nie je možné, no aj napriek tomu až 81 % z nich si vymenilo svoje kontaktné údaje. Až 47 % z opýtaných priznalo, že pravdepodobne svojho textového partnera kontaktujú.

50 % účastníkov sa zhodlo na tom, že je oveľa jednoduchšie hovoriť o náročnejších a osobnejších témach cez správy. Pri osobnom rozhovore by možno nepriznali toľko vecí, ako boli schopní napísať cez text.

Aj keď nevznikol z tohto experimentu žiadny vzťah, ide o zaujímavé zistenie. Úprimná konverzácia hneď na začiatku môže viesť k dobrému a plnohodnotnému vzťahu.

Zdroj: Venngage

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating