Ak nájdeš lásku svojho života, svojho princa na bielom koni, s ktorým stráviš zvyšok svojho života, máš naozaj vyhrané. Možno by si sa čudovala, ale takéto šťastie má naozaj len mizivé percento žien. Tie ostatné sa musia popasovať s viacerými mužmi, ktorí prídu do jej života. Chvíľku to síce vyzerá nádejne, no potom sa to začne zase kaziť…

Možno ste spolu len pár mesiacov alebo už zopár rokov. Začiatky sú vždy nádherné, obaja máte nasadené ružové okuliare, no tie časom zložíte a začnete si všímať chyby toho druhého. Možno ti niečo vo vzťahu začne chýbať, možno chceš vyskúšať niečo nové, ale zároveň toho svojho ešte stále ľúbiš. No v tom sa na scéne objaví nový muž, ktorý je zrazu pozorný, chce s tebou tráviť čas a tak ďalej, a tak ďalej.

Možno ani nevieš ako sa to stalo, no ty sa namotáš, chceš s ním tráviť viac času, ale zároveň nechceš opustiť toho, čo ťa čaká doma. Väčšina z nás býva v takejto situácii veľmi zmätená, analyzujeme problém z každej strany, spisujeme si plusy a mínusy, až napokon dôjdeme k záveru, že asi milujeme obidvoch naraz. Je to ale skutočne reálne?

zdroj: freepik.com

Môže ísť o spoločného priateľa, kolegu v práci alebo aj úplne náhodného muža, ktorého si niekde stretla a hneď ste si padli do oka. Namiesto toho, aby si hľadala riešenie, radšej to zvalíš na to, že proste sa to stalo a ty ich ľúbiš obidvoch. Je ale skutočne možné prechovávať ľúbostné city k dvom ľuďom naraz? Nejde len o klam?

Keď sa nad tým trochu zamyslíš, prečo si vôbec podľahla čaru toho druhého? Väčšinou to býva naozaj tak, že ten druhý ti zrazu ponúka všetko, čo ti v tvojom vzťahu chýbalo. A ty sa nemusíš zaľúbiť ihneď do neho, ale skôr sa zaľúbiš do toho pocitu, že niekomu inému na tebe ešte stále záleží. Do pocitu, že pre niekoho iného si ešte stále atraktívna a chce s tebou tráviť svoj voľný čas. Ale pozor, takýto pocit ťa môže poriadne dopliesť, pretože v podobných situáciách nedokážeme rozmýšľať s chladnou hlavou, práve naopak. Bezhlavo sa vrháme do nového dobrodružstva, nemysliac na to, čo nás čaká.

Pred pár dňami som počúvala podcast Peti Polnišovej a Evelyn, v ktorom presne rozoberali túto tému. A asi ťa budem musieť sklamať, väčšina príbehov, o ktorých rozprávali, skončili zle. Väčšina žien mala najskôr dvoch nápadníkov, no po tom, ako celá aféra prepukla, im neostal ani jeden. Veď kto by sa chcel o svoju lásku deliť s niekým iným? Niekedy to síce vyzerá nádejne a podarí sa ti to ututlať dlhý týždne, možno aj mesiace či roky. Ale je to skutočne život, po akom si túžila?

Ak sa do takejto situácie dostaneš, je naozaj len a len na tebe, ako sa k tomu postavíš. Ale skús si spomenúť na tento článok a skutočne sa zamysli nad tým, či miluješ obidvoch mužov alebo sa ti len páči predstava, že dvaja muži milujú teba? Niekedy aj takáto jednoduchá otázka dokáže priniesť dôležité odpovede.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.