Kontrola mobilu

Aký máš názor na kontrolu mobilu svojho partnera? Nevadí ti, keď on kontroluje tvoj? Na túto tému má každý iný názor a nikto ti nedá presnú odpoveď na to, či je kontrola mobilu partnera vo vzťahu potrebná alebo dokonca nevyhnutná. Pretože táto situácia je veľmi individuálna a len ty vieš, ako by si sa v nej mala zachovať.

Situácie sú naozaj rôzne

Je iné, keď máš nutkanie skontrolovať partnerov mobil, pokiaľ ho naozaj pred tebou skrýva a reálne si všímaš, že sa správa zvláštne a niečo pred tebou tají. Ale ak si to celé len namýšľaš a je pre teba problém, že si píše už len s kolegyňou ohľadom pracovných veci, to už teda v poriadku nie je.

Kontrolovať či nie?

Táto otázka nemá jednoznačnú odpoveď. Akonáhle vstupujeme do vzťahu alebo do manželstva, musíme si uvedomovať, že odteraz ideme naše súkromie s niekým zdieľať. A áno, skoro celý náš súkromný život.

Telefón je jednou z tých veci. Avšak len v tom prípade, keď ho naozaj potrebujeme použiť – pozrieť si čas, niečo si vyhľadať alebo niekomu zavolať. Keď naozaj niekedy budeš potrebovať použiť telefón svojho partnera, ale nedá ti ho, je to dôvod začať ho upodozrievať, že tam predsa niečo skrýva.

Úplne ťa pochopím, ak dostaneš nutkanie sa mu tajne nabúrať do mobilu. Áno, bez jeho povolenia, ale robíš to pre svoju bezpečnosť. Najlepšie by však bolo, ak by si ho pozrela pri ňom.

Ale pokiaľ chceš kontrolovať priateľov mobil, pretože v minulom vzťahu ťa tvoj ex podviedol a písal si s inými babami a teraz máš pocit, že to spraví aj terajší, tak to v poriadku už nie je. A už vôbec nie je vtedy, keď ťa sám púšťa do svojho súkromia a dáva ti mobil vtedy, keď ho potrebuješ. V tomto prípade podkopávaš ty ako prvá ešte nenarušenú dôveru.

Zamysli sa nad rozdielom

Je naozaj veľký. Kontrolovanie mobilu ako spôsob sebaochrany v prípade skoro istej nevery sa podstatne líši od toho, že chceš kontrolovať mobil len tak, pretože máš traumu z predošlého vzťahu. Dôvera je základom každého vzťahu. Tieto 3 body ti ju pomôžu vybudovať a nikdy nestratiť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating