Vo vzťahu sme nepoučiteľné. My ženy. Do vzťahov sa častokrát púšťame bezhlavo a bez uvažovania, či je to naozaj hodnotné a potrebné pre náš život. Neskôr sme sklamané, rozbité a vyčítame si, že sme mali uvažovať rozumom, nie do toho zaťahovať srdce.

Áno, počúvame srdce. 

Srdce nás častokrát sklame, no to je v poriadku. Som názoru, že by sme mali používať častejšie srdce, ako rozum, no všetko má svoje hranice. Spomeň si, kedy si naposledy uprednostnila svoj rozum, namiesto svojho srdca. Bolo to správne rozhodnutie? Neľutovala si neskôr?

Sama za seba môžem povedať, že racionálne rozhodnutia sú skvelé, pokiaľ vieš, že by ťa srdce zradilo. Áno, treba skúšať nové veci, treba sa chytiť príležitosti v láske a zažiť ju, no nie vždy to môže byť pre teba dobré.

zdroj: unsplash.com

Keď je on prvá vec, ktorú chceš, ale posledná, ktorú potrebuješ, tak je to názor rozumu. Srdce momentálne stagnuje, vidí ho len ako dokonalého jedinca, ktorý ti môže zaručiť šťastný život po jeho boku. No ak viac rozmýšľaš, či je to správne a či je to skutočne pre teba vhodné, je to naozaj znamenie a rozum ťa chce zachrániť.

Riaďme sa srdcom.

Vzťah, kedy ti väčšinou rozum hovorí nie, je naozaj toxický.

Niekedy ignorujeme inštinkty, pretože vidíme všetko nádherné a jedinečné. Tvoje rozhodnutia v tomto prípade sú iracionálne, dynamické a bezduché.

Staráš sa až príliš a ideš cez všetky možné prekážky.

Všetko je pre teba ľahké, nič ťa nezastaví a nič ťa v podstate nezaujíma.

Chceš byť len s ním.

Je jedno, aké chyby má. Je dokonalý.

Akceptuješ aj to, čo si nezaslúžiš. No ty si zaslúžiš oveľa viac.

Ak je on to jediné, čo chceš, má nad tebou kontrolu. 

zdroj: Pexels.com

Ver mi, že vzťah s týmto mužom je toxický. Nik nad tebou nemôže mať kontrolu a nik by ťa nemal ovplyvňovať. Áno, láska robí divy, ale láska je bezpodmienečná, nesúdi a to, že miluješ, neznamená, že ideš do iracionálnych rozhodnutí a do istého druhu seba poškodzovania.

Keď si zamilovaná, už niet cesty späť, no rozhodni sa správne, komu odovzdáš svoje srdce. Viem, že vtedy je naozaj ťažké rozmýšľať, no tvoj rozum neklame, pokiaľ srdce vidí len dokonalosť.

Keď je on jediná vec, ktorú chceš, ale posledná vec, ktorú potrebuješ, zamysli sa. Nad svojím životom. Nad sebou. Nechcem, aby ti to ublížilo. Nechcem, aby si trpela zbytočne a aby si odchádzala zo vzťahy rozbitá a zavrhla mužov.

Keď je on jediná vec, ktorú chceš, ale posledná vec, ktorú potrebuješ, zničí ťa.

Keď je on jediná vec, ktorú chceš, ale posledná vec, ktorú potrebuješ, vyčerpá ťa.

Niekedy počúvať srdce nestačí. Niekedy sa musíme riadiť rozumom. Aby sme boli v konečnom dôsledku šťastné.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.