Prečo som ukončila na oko krásny kamarátsky vzťah? 

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Smiali sme sa, spievali a tancovali na tie najväčšie hity z 90.rokov, užívali sme si ten moment naplno. Myslela som si, že najhoršie, čo sa môže stať bude moje meškanie domov. Kiežby to tak bolo, pár minútové meškanie by mi neubližovalo viac než 7 mesiacov. Pri tom, ako nám hrala moja obľúbená skladba som privrela oči, uvoľnila sa. Bum! Pobozkal ma. Splnil sa mi môj tajný sen. Cítila som to, čomu sa hovorí „motýliky v brušku“ vážne to bolo tak skvelé. Vtedy v tú sekundu to bolo dokonalé.

unsplash.com

Lákalo ma to zažiť znova a znova. Chcela som vedieť, či budem znova cítiť to isté. A áno cítila som. Ale čo s tým ak to on tak necítil? Takto sa to nabaľovalo…a nakoniec som už mala pred očami našu budúcnosť. Ale problém bol, že pre neho som bola stále len skvelá kamarátka. V mojich očiach bol princ na bielom koni.

Prečo som niečo také krásne ukončila?

Časom som úplne stratila samú seba. Snažila som sa byť za každých okolností dokonalá. Bála som sa, že ak by ma videl neupravenú znamenalo by to koniec toho, čo vlastne bolo iba v mojej hlave. (typické pre nás krehké stvorenia je domýšľavosť) Predtým, teda…pred naším prvým bozkom mi bolo jedno či mám včerajšiu špirálu pod okom alebo nie, bežne sme sa stretávali ráno, kedy som vyzerala naozaj katastrofálne.

Ale teraz to už bolo iné. Už som nebola taká spontánna , začala som sa kontrolovať…čo robím , čo hovorím a hlavne ako to hovorím. Prešlo pár mesiacov a ja som sa zmenila. Už som nebola tak vtipná a spontánna. Stratila som samú seba. Stala som sa závislá od mobilu, lebo som čakala, kedy mi konečne napíše. Venovala som mu všetok svoj voľný čas. A kamarátkam som nahovárala ako sa mám skvelo, niektoré tomu verili, iné nie. Musela som to už ukončiť, pomaly som zabúdala na svoje hodnoty, pomaly ale iste som sa zmenila na niekoho, kým som nikdy nebola.

unsplash.com

Čo ma to naučilo?

Najlepšie bude , ak budem sama sebou. Hoci mám milión chýb. Tak ako každý. Musím si váži to, aká som. A nemeniť sa kvôli niekomu. Veď práve ja, som tá, ktorú ON pobozkal. Ak by som nebola taká skvelá neurobil by to, však?

Niečo na koniec.

Kráska, nikdy nestrať samú seba, si skvelá a krásna práve taká, aká si. Nikto ti nestojí za to, aby si stratila samú seba, aj keď len na okamih.

 

Vieš, my ľudia, sme predsa najdokonalejšími tvormi tohto sveta…
Nemám pravdu?