Aj keď sa nám v týchto dňoch opäť vrátilo slnečné letné počasie, už čoskoro nás opäť zastihne sychravá jeseň. Nečakaj do poslednej chvíle a šatník si priprav už v predstihu, aby ťa neskôr nič neprekvapilo a nezaskočilo. 

Samozrejme, že nemusíš kupovať všetko nové, ale pohrab sa vo veciach z minulého roka. Určite medzi nimi nájdeš kopec kúskov, ktoré vyzerajú stále super, sú trendy a môžeš ich vynosiť aj túto sezónu. Vedela si o tom, že najviac udržateľná móda je tá, ktorú už máš doma v skrini?

Ak ti nie je ľahostajná ani naša planéta a uvedomuješ si dopad textilného priemyslu na životné prostredie, zužitkuj čo najviac oblečenia, ktoré vlastníš. Dokúpiť môžeš veci, ktoré ti chýbajú a s ktorými by si mohla pekne dotvoriť svoje outfity.

Čo sa týka obuvi, určite by si mala mať aspoň jedny členkové čižmy, ktoré sa hodia ako k nohaviciam, tak aj k šatám. Univerzálnym kúskom sú aj biele tenisky, ktoré môžeš skombinovať s čímkoľvek a vždy budú vyzerať dobre. Teda pokiaľ si ich budeš pravidelne čistiť.

Vybrali sme pre teba niekoľko kúskov, ktoré sú skvelý základom jesenného šatníka. Nemusíš vlastniť úplne všetky z nich, ale určite ti poslúžia ako skvelá inšpirácia. Môžeš ich medzi sebou vzájomne kombinovať a čo je najlepšie, väčšina z vrchných kúskov sa hodí k nohaviciam aj k sukni.

Ktorý z týchto jesenných outfitov je tvoj must-have?

Priliehavý rolák

Elegantná košeľa/blúzka

Kašmírový alebo pletený sveter

Pletený rolák

Boyfriend sako

Trenčkot/vlnený kabát/kožená bunda

Pletené šaty

Midi sukňa

Kožené nohavice

Vintage rifle

Tepláková súprava

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.