Detox je dobrým štartom na zmenu stravovacích návykov. Po dlhej zime a ťažkých jedlách je na rade istá „očista“, ktorá zbaví tvojho tela škodlivín a pripraví ťa na jar s plnou silou. Taktiež  je nutné, aby si však tento program dodržiavala, ideálne okolo týždňa. 

Väčšina odborníkov odporúča detox práve na jar, keďže mnohé z nás bojujeme s fyzickou aj psychickou únavou. Vtedy je najlepšie jesť potraviny, ktoré nám dodávajú energiu, ale taktiež netreba zabúdať aj na pohyb. Aké sú teda najlepšie tipy pre jarný detox?

Odľahči svoju stravu. Po zimnom prejedaní sa je čas na odľahčený jedálniček. Nejde o drastické diéty alebo odopieranie si nasilu niečoho, čo máme radi. Stačí len začať počúvať svoje telo. Ak ti nepasuje nejaké jedlo a vidíš, že ti to nerobí dobre, vyraď ho. Taktiež si všímaj aj svoju pleť. Hovorí ti viac, ako si myslíš.

Zelenina a ovocie ako základ. Do svojho jedálnička je nevyhnutné zaradiť väčšie množstvo čerstvej zeleniny a ovocia, ako prirodzený zdroj vitamínov a živín.

zdroj: pexels.com

Pi tekutiny. Najmä vodu. Vyraď všetky sladké vody a taktiež sa moc neupínaj na čaj. Kúp si vodu s magnéziom alebo ak ti to dovoľuje miesto, pi hlavne čistú vodu z vodovodu. Nielen, že je voda dobrá pri čistiacich procesoch, ale pomáha prekonávať chute. Taktiež sa vyhni kofeínu.

Čaje. Vymeň kávu za zelený čaj. Je zdravší, nakopne ťa do nového dňa a rozžiari ti pleť. Taktiež sa snaž aspoň jedenkrát za deň piť čaje na očistu pečene alebo celkovo čistiace čaje, ktoré ťa zbavia nečistôt.

Nezabudni aj na pohyb. Zdravá strava určite nestačí! Nájdi si šport, ktorý ťa baví a taktiež nezabudni na chôdzu. Ideálne je cez deň dať 10 000 krokov.

Spolupráca je dôležitá. Ak si na tento detox netrúfaš, skús to so svojou kamarátkou alebo s človekom, ktorý by to chcel tiež. Kontrolujte sa, motivujte sa, a hneď ten detox bude znesiteľnejší.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.