Rodičia majú naozaj rôzne názory na to, aké meno dať svojmu dieťatku. Niektorí chcú, aby bolo meno podedené, iní chcú byť netradiční či originálni. V zahraničí je bežné, že deti dostanú mená, ktoré majú v našom preklade naozaj bizarný význam.

Dnes sa pozrieme na celebritné deti, ktoré rodičia pomenovali tak, že to je až zvláštne smiešne. Ktoré ti príde absolútne nevhodné, a ktoré sa ti, naopak, páči?

Kardashianky

Kim Kardashian a Kanye West už síce spolu nežijú, no majú spolu 4 deti, z ktorých všetky dostali netradičné mená. Najstaršia dcérka dostala meno North, o ktorom si veľa ľudí myslelo, že ide o žart. V preklade znamená „sever“. Ani ostatné deti nezaostávajú, doma majú ešte chlapčeka Psalm – žalm, Chicago a Saint – svätá.

Ďalší rodičia z tejto celebritnej rodiny sa tiež nedali zahanbiť. Sestrya Kim, Kylie Jenner, dala dcérke meno Stormi, podľa anglického slova storm – búrka, Khloé má dcérku True – pravda, a ich brat Rob má tiež dcérku, ktorá dostala meno Dream – sen. V našich škôlkach a školách by s týmito menami neuspeli, čo povieš?

Gwyneth Paltrow

K bizarným menám v šoubiznise sa už roky radí dcéra herečky Gwyneth Paltrow, ktorú slávna mama pomenovala ako Apple, a teda jablko. Jej mladší syn sa volá Moses, u nás Mojžiš.

Alicia Silverstone

Herečka, ktorá v 90. rokoch hviezdila v tínedžerských komédiách, dala svojmu, dnes už 10 ročnému synovi, meno Bear Blu. Bear znamená medveď. 🙂

Toni Braxton

Americká speváčka Toni Braxton má s bývalým manželom Kerim Lewisom 2 deti. Staršia dcéra, ktorá má dnes už 19 rokov, dostala meno Denim, čo môžeme preložiť ako druh látky – džínsovina. Jej mladší brat je Diezel.

Ciara

Speváčka Ciara má dokopy 3 deti. Ich mená sú Future – budúcnosť, Win – víťazstvo a najlepšie z toho asi obišla dcérka Sienna.

Jessica Alba

Táto herečka má s manželom Cashom taktiež 3 deti. Ich mená znejú Honor ako česť, Haven, čo môžeme preložiť ako útočisko (prístav) a Hayes, ktorým sa nazýva aj seno.

Jason Bateman

Herec Jason Bateman má doma 2 dcérky. Jedna dostala meno Francesca, čo nie je nijak zvláštne, no druhú sa rozhodol so ženou pomenovať Maple. V preklade to znamená javor a aj názov príchute obľúbeného sladkého sirupu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.