Známa slovenská influencerka, bývala tanečníčka, podnikateľka a mamička Ivana Gáborik uviedla v rozhovore pre Odzadu, ako zvláda materstvo. So svojím manželom Mariánom, úspešným hokejistom, spoločne vychovávajú malú dcérku Bellu. Okrem toho s nami zdieľala jej recept na krásnu pleť a zdravý životný štýl. 

Aké bolo pre teba tehotenstvo počas pandémie koronavírusu?

Mala som trochu obavy z toho, ako sa celá situácia vyvinie, termín pôrodu sa blížil a počet nakazených stále stúpal. Snažila som sa pozitívne myslieť a zamestnať sa čítaním kníh, ktoré sa týkali materstva a upratovaním domu. Nastal ideálny čas na vypratanie šatníkov a skríň.

Zvládaš cvičiť a udržiavať si domácnosť popri malej Belle, je to pre teba veľká zmena?

Predstavovala som si to trošku inak, hlavne, že budem mať viac voľného času cez deň, ale toho veľa nie je. Snažím sa využiť každú voľnú minútu efektívne a time management funguje na 100 %. To asi všetky matky majú v malíčku, haha.

Čo si na rodičovstve najviac užívaš?

Byť rodičom je jedným z najnáročnejších, ale zato najkrajším a naplňujúcim zamestnaním. Narodením dieťaťa sa život diametrálne líši od toho, čím som žila predtým. Má iné kvality, nové horizonty aj výzvy a všetko si naplno užívam.

Je Majo ukážkový otec?

Áno.

zdroj: Ivana Gáborik

Si spolumajiteľkou módnej značky Kattiva. Ako dokážeš skĺbiť prácu s materskou?

Naša firma išla na materskú dovolenku s nami. S Katkou Jakeš sme sa jej venovali full time a nedokázali sme si predstaviť, že by vedela fungovať aj naďalej v takom režime, v akom sme ju mali. Možno sa to nezdá, ale za eshopom a tvorbou kolekcií je veľmi veľa práce. Všetko sme si riešili samé. Až po pár rokoch fungovania firmy sme si mohli dovoliť zamestnanca na pozíciu customer service.

Chýba ti tanec? Alebo to pri všetkých týchto zmenách ani nevnímaš?

Spoločenskému tancu sa už profesionálne nevenujem dlhú dobu. Prišla tanečná show Let’s Dance, divadelné predstavenie Just Dance a potom tanečné vystúpenia a reklamy v Los Angeles. Bez úplného tanca som cca 3 roky. Nahradila som ho jógou a cvičením a teraz materstvom.

Ak sa malá Bella rozhodne pre hokej po otcovi, necháš ju?

Haha, určite áno. Nebudem jej brániť v rozhodnutiach. Hlavne nech je šťastná a robí, čo ju baví.

Plánujete aj nejakú dovolenku?

Uvidíme podľa situácie.

Pri tanci, podobne ako pri návrhoch tvoríš skutočné umenie, kde čerpáš inšpiráciu?

Inšpiráciu čerpám z tanca a samozrejme z fashionweekov, ktoré udávajú módne trendy. Perie, boa, swarovski kamene, flitre… to všetko bolo súčasťou našich kolekcií. Prepojili sme našu dlhoročnú tanečnú profesiu s tvorbou kolekcií.

Zdravý životný štýl je dosť náročný sám o sebe, ako sa to dá skĺbiť s bábätkom?

Prvé 2 týždne po príchode z pôrodnice som doma mala maminu. Striktne mi dávala stravu 5x denne a ja som zrazu nemala chuť na všetky tie sladkosti ako počas tehotenstva. Snažím sa to dodržiavať doteraz. Ďalšou výhodou je obdobie leta, kedy je dostatok ovocia a zeleniny. Šalát na večeru je hotový za pár minút.

Veľa mladých žien dnes trpí pri problémoch s pleťou, tvoja vyzerá dokonalo, ako to robíš?

Ďakujem za kompliment. Nemyslím si, že je dokonalá, lebo aj ja, ako väčšina žien, bojujem s pigmentovými fľakmi. Tvár si neopaľujem už vyše 7 rokov, o pokožku sa dôsledne starám, hydratujem ju rôznymi krémami, sérami a snažím sa počas dňa prijať veľa tekutín. Čistá voda a Gemerka s obsahom magnézia a kalcia je pre mňa najlepšia voľba na udržanie hydratovanej sviežej pleti.

zdroj: Ivana Gáborik
Ako vyzerá tvoj jedálniček? Čo nemôže chýbať?

Môj jedálniček je pestrý. Raňajky mám rada sladké. K obedu mi nemôže chýbať zelenina v akejkoľvek forme s proteínom a to isté aj na večeru.

Tvoje sociálne siete sleduje množstvo ľudí a hlavne veľa mladých žien. Vždy vyžaruješ pozitívnu energiu. Ako to robíš, že aj po pôrode sa udržiavať v dobrej psychickej pohode? Žiaden baby blues?

Teším sa z každého nového dňa. Určite mi k pohode a rovnováhe dopomáha to, ak je moja rodina zdravá. Plus pravidelné cvičenie, vyvážená strava, prechádzky na čerstvom vzduchu a v neposlednom rade aj pravidelný pitný režim. Už niekoľko rokov pijem magnéziovú minerálnu vodu Gemerka, čo verím, že tiež pozitívne vplýva na moju psychickú pohodu.

Plánujete s Majom aj ďalšie deti?

Uvidíme, čo prinesie budúcnosť, predsa len sa tieto veci nedajú plánovať.

Dosť veľa času si strávila v US, kde vidíš najväčší rozdiel v detskom segmente? Napríklad možnosti v starostlivosti o deti.

Ak mám pravdu povedať, tak som sa tejto tematike vôbec nevenovala a neinformovala som sa o nej, keďže sa ma to osobne netýkalo. Viem len, že mať deti je veľmi finančne náročné. Už len, keď si zoberieme, že sa platí za školy. V porovnaní s našou krajinou je to financované štátom.

Ďakujeme Ivanke Gáborik za rozhovor!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.