Pár sa háda v kuchyni
Pexels/MART PRODUCTION

Všetci raz chceme stretnúť lásku svojho života. Veľakrát sa ale stáva, že sme naučení ísť do vzťahu aj napriek tomu, že vieme, že to nebude dobré. Ide o akýsi prvotný ošiaľ z toho druhého. Možno pekne vyzerá, alebo sa k tebe správa ako k princeznej, ale ten tvoj vnútorný inštinkt ti hovorí, že to nie je ten, ktorého by si naozaj chcela. Ale ty to aj napriek tomu urobíš. Možno kvôli tomu, aby si v niekom treťom vyvolala žiarlivosť či zabudla naňho. 

Existuje veľmi veľa nesprávnych dôvodov, prečo ísť do vzťahu. Možno ale ani nevieš, že je to niečo zlé, čo sa ti môže v budúcnosti vypomstiť. Čítaj ďalej a dozvieš sa to.

Dievča a chlap na lúke
zdroj: Pexels/Vlada Karpovich

Ľútosť

Najhorším dôvodom vždy bola ľútosť toho druhého. Nemôžeš predsa ísť do vzťahu s niekým, kto sa ti napríklad nepáči, no je ti ho ľúto kvôli niečomu, čo sa mu v živote stalo, alebo preto, že nevyzerá dobre. Možno ti vyznal lásku, a aj keď si to necítila rovnako, nechcela si mu zlomiť srdce. Možno si dobrá duša, no v tomto treba pozerať aj na seba a na svoje priority.

Pomsta

Medzi tie zlé dôvody, prečo ísť do vzťahu patrí práve pomsta. Nikdy by si nikomu nemala niečo zlé vracať, pretože karma si ho vždy nájde a život mu to vráti dvojnásobne. A neboj sa, ak ťa stratil, skôr či neskôr to oľutuje, no nemôžeš preto hneď bežať do ďalšieho vzťahu, aby si sa mu pomstila, a aby videl, že si šťastná.

Pretože to opäť bude povrchné. A šťastie predsa nechceš predstierať. A ešte tak ublížiť tretej osobe, ktorá tvojej falošnej náklonnosti naletí. Zamysli sa nad tým, ako sa cíti ten ďalší človek. Vôbec totiž nie je príjemné byť využitý.

Pár sa smeje
zdroj: Pexels/Olya Kobruseva

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Viac z kategórieDating