Instagram/beccathorderson

Keď sa spomenie intímnosť vo vzťahu, určite ti ako prvé napadne vyvádzanie v spálni a všetko s tým spojené. No v skutočnosti sa za týmto slovom skrýva oveľa viac.

Intímnosť je aj o tom, keď si uvedomíš, že môžeš tomu druhému plne dôverovať, môžeš sa mu zdôveriť so všetkým a vieš, že ťa za tvoju pravdu neodsúdi.

Intímnosť je prítomná aj vtedy, keď môžeš byť sama sebou, nemusíš sa na nič hrať a ani nič predstierať. Čo môže byť viac intímne, ako keď si úplne autentická a užívaš si vzťah so všetkým, čo ti prináša?

Intímnosť zažiješ, keď sa na toho druhého budeš môcť spoľahnúť a budeš vedieť, že ťa nesklame.

zdroj: Unsplash/Khamkéo Vilaysing

Intímnosť máš vo vzťahu, keď len tak sedíte oproti sebe a zamilovane sa pozeráte do očí. Niekedy nepotrebujete ani slová, aby ste si navzájom vyjadrili, ako veľmi sa ľúbite.

Intímnosť je aj o každom objatí, ktoré nečakáš, a ktoré ťa zahreje pri srdci. Je tiež o každom jednom bozku, bez ktorého si nedokážeš predstaviť váš spoločný deň.

Za intímnosťou netreba hľadať len intimitu v posteli. Intímnosť je oveľa komplexnejšia a do vzťahu prináša všetko to, čo by mal zdravý, plnohodnotný a vyrovnaný vzťah mať. Zažívaš tieto pocity vo vzťahu aj ty?

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating