Inteligentný kvetináč Lua má v sebe zabudované 4 senzory, ktoré pomáhajú rastline komunikovať. Obsahuje displej, na ktorom sa premieta 15 emócií, podľa ktorých rozoznáš, čo rastlina potrebuje. 

Hovorí sa, že aj rastlina cíti a dokáže povedať, keď jej je zima, alebo má málo vody. Indiegogo na svojom webe promuje inteligentný kvetináč, za ktorým stojí značka Mu-design z Luxemburska.

Dokáže rozoznať, ako sa tvoja rastlina cíti. Kvetináč rozpozná 15 emócií, ktoré premietne na displeji. Dokáže odmerať správnu vlhkosť pôdy či teplotu, ktorá je dôležitá na to, aby tvoja rastlina prežila.

Pre fungovanie kvetináča si musíš nainštalovať Lua aplikáciu, ktorá je veľmi jednoduchá na ovládanie. Naskenuje kód z kvetináča, aby si informácie z neho mohol prijímať priamo do mobilu či inteligentných hodiniek.

6 pocitov, ktoré rastlina môže mať

6 animácií, ktoré sa zobrazujú na displeji, reprezentujú zdravotný stav rastliny. Ďalších 9 je na dokreslenie emócií, ktoré rastlina pomocou senzorov v kvetináči dokáže oznámiť.

Smäd, prílišné polievanie, nedostatok svetla či nízka teplota. To všetko a omnoho viac sa dozvieš cez displej na Lua kvetináči, na ktorom sa postupne zobrazujú príslušné emojis.

zdroj: mu-design.lu

Spoločnosť avizovala, že ďalšie emócie bude odomykať pri stúpajúcom počte kúpených Lua. Ďalší cieľ je pridať animáciu „Grumpy“, ktorá bude rozoznávať počasie a vysielať signál, kedy sa bude blížiť dážď.

S rozširujúcim sa obchodom má súvisieť aj možnosť rôznych farebných prevedení kvetináčov, pretože momentálne ich spoločnosť ponúka len vo fialovej, oranžovej a v tmavo olivovej farbe.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.