instagram vs realita

Instagram je aplikácia, ktorú si mnohí z nás obľúbili a denne trávia prezeraním fotiek niekoľko hodín. Práve táto sociálna sieť sa stala akýmsi albumom, kde môžeš prezentovať seba a svoje záľuby. Instagram sa však nie vždy rovná realite. Neporovnávaj sa s fotkami modeliek a neporovnávaj ani svoj vzťah s tými, ktoré tam vidíš. Všetko môže byť úplne inak.

Na Instagram sa väčšinou dávajú len tie šťastné chvíle. Len to, čo chceme, aby naši priatelia a svet videl. Nikto nebude zdieľať hádku, neporiadneho manžela, ktorý vždy nechá na zemi ponožky a ani to, že pred chvíľou na teba nakričal za hlúposť. Na Instagram sa totižto hodia len fotky z dovolenky, pekné selfie a iné.

Neprirovnávaj svoj vzťah k iným, za tými fotkami môžu byť slzy. Pred fotkou bola možno hádka a teraz sa usmievajú. Na videu jej hovorí, ako ju miluje, pričom jej možno o mesiac povie, že ma inú. Do vzťahu cez sociálne siete nevidíš. Preto ho nemôžeš súdiť a prirovnávať.

1. Darčeky

Možno tie raňajky, kvety či drahú kabelku omieľala svojmu partnerovi roky, ba dokonca si tie raňajky do postele pripravila sama a na fotku sa jej partner iba postavil, aby sa mohla pochváliť, že má dokonalého muža vedľa seba.

raňajky
zdroj: instagram/the.glamory

Ty teraz toho svojho karháš alebo mu hneď takúto fotku posielaš so slovami „kedy aj ty také niečo pre mňa spravíš“. Pričom ti možno už v minulosti nachystal večeru, uvaril či napiekol, len sa pritom nestihol odfotiť.

2. Fotky šťastia

To, že páry vyzerajú na fotkách šťastne a zamilovane, neznamená, že vo vzťahu nemajú občas problémy, hádky alebo dokonca aj menšiu krízu. Možno sa pred fotkou a aj po nej budú ešte dohadovať o upratovaní, varení či šoférovaní.

Aj tie najkrajšie a najzamilovanejšie fotky majú svoju temnú stránku, ktorú cez Instagram nikto nevidí. Možno sú práve v tom momente naozaj šťastní a zaľúbení, no nemysli si však, že sú páry, ktoré sú šťastné stále. Každý sa občas poháda a občas má nervy na svojho partnera. Len to nedávajú na Instagram.

3. Vyznania lásky

Litánie o láske pod každou fotkou, nielen tou, ktorú pridala ona, ale aj on. Slzy sa ti tisnú do očí, pretože tvoj milovaný by to takto možno nikdy nenapísal a asi by ti to takto ani nikdy nepovedal. Je to však len Instagram. Možno to za neho písala frajerka, možno za neho pridala aj fotku, ver mi, aj v dnešnej dobe sú muži, ktorým profil spravujú frajerky.

Neporovnávaj svoj vzťah. Pretože aj ten najšťastnejší pár sa môže rozísť. Ty si všímaj detaily, ktoré pre teba robí tvoj partner. Dôležitá je realita, nie to, čo budeš zdieľať na stories. Instagramové fotky môžu pôsobiť ako inšpirácia, ale nie ako dôvod na hádku. Pamätaj, že všetky páry majú krásne chvíle, ale aj tie menej pekné.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating