Byť ženou nie je len o tom, vyzerať príťažlivo každý jeden deň pre mužov, ktorí si to často ani nevážia. Byť ženou nie je len byť matkou alebo podriadenou. Byť ženou nie je o tom mať postavu ako modelka od Victoria’s Secret. Vďaka tomuto instagramovému účtu sa cítim viac spokojná so sebou, so svojou postavou, a s mojou osobnosťou. Konečne si viem priznať, že tie problémy ktoré mám ja, má aj milión ďalších žien a nie som jediná. 

Behind every great woman there’s a group of other great women: the ones checking your messages before you hit that send button. Toto má napísane v popise. Freeda účet ma konečne naučil ľúbiť samú seba a robiť veci, ktoré pomáhajú mne v mojom živote. Konečne viem, aké to je byť spokojná sama so sebou. Konečne sa nemusím cítiť zle, pretože niekomu poviem nie, keď nebudem môcť niekomu pomôcť. Konečne budem sama pre seba ľudskou bytosťou, o ktorú sa tiež treba starať.

Moje telo bude po dlhých rokoch pre mňa víťazstvo a nie hanba. Nebudem sa predsa hanbiť za niečo, čo je mojou súčasťou a som s tým spokojná, a nebojím sa ukázať svetu, čím je moje telo poznačené. Tak ako som spokojná s tým, kto som, tak som spokojná aj s tým, ako vyzerám.

Freeda mi ukazuje nový pohľad na vec. Láska medzi dievčaťom a dievčaťom? Milostný trojuholník? No a? Žiaden problém. Alebo stereotyp, že muž robí prvý krok? Je to síce pekné, ale povedzme si na rovinu, že v dnešnej dobe sa málo kto odhodlá, takže ženy to berú do svojich rúk. Láska je paradox. Tak silný cit, ale tak krehký zároveň, u ženy je v bezpečí.

Každý deň si nájdem pár minút a prescrollujem Instagram a tento profil nikdy nevynechám, pretože mi pripomína, aký krásny je život so všetkým, čo k tomu patrí. Ver mi, ak máš niečo, čo ťa trápi, nie si sama. Každá žena je iná, no pri tom máme toho toľko spoločného. Nešírme nenávisť a nesúťažme medzi sebou, pretože ženy držia spolu. Sme tým, čím chceme byť, nie tým čo chcú, aby sme boli. Nezabudni na to, aká dôležitá si aj ty, nie len ostatné. Ľúb seba i ostatných.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.