unsplash.com

Skrývame sa za obrazovky. V dnešnej dobe je to nový trend. Na fotoaparáte zapneme skrášľovanie tváre alebo si otvoríme snapchat a môžeme si spomedzi tých filtrov vyberať.  Odfotíme sa najmenej 300-krát a z toho vymažeme 250 fotiek. Odfotíme sa z lepšieho uhlu.

Usmejeme sa, aj keď sa vôbec na smiech necítime.

Fotka, ktorú uverejníme si prejde najmenej desiatimi filtrami.

Postneme nejaký citát naladený v pozitívnom duchu a snažíme sa iných presvedčiť, že to všetko je také aj v skutočnosti. Iných možno presvedčíme, no niekedy nie je ľahké presvedčiť samých seba.

Keď však prichádza k reálnemu stretnutiu, nie len tomu virtuálnemu, všetko sa odrazu mení a naše ego naberá nízku hodnotu. Z fotky, ktorá má na instagrame najmenej 150 srdiečok a zároveň by si zaslúžila objaviť sa niekde na titulke najčítanejšieho časopisu, sa vykľuje obyčajná žena, ktorá si potrebovala zvýšiť ego tam, kde sa teraz v realite stráca.

Snažíme sa podobať na tie najkrajšie a najslávnejšie celebrity. Na naše idoly a ľudí naokolo, ktorí sa zdajú, že ich život je ako z rozprávky. Bezproblémový, stále niečím nový, zaujímavý a sú obklopení tými najlepšími.. Namaľujeme sa tak, odfotíme sa tak, oblečieme sa tak a už len čakáme na odozvu.

Naše ego potrebuje posilniť.
View this post on Instagram

Do you wear makeup ?

A post shared by Boobasic (@boobasic) on

No instagram ničí a zároveň pozdvihuje naše ego.

„V realite šedá myška. Na instagrame odvážna šelma.“

Sme závislí na instagrame a na ľuďoch, ktorí tam trávia čas. Závislí na tom podobať sa im, pretože za obrazovkou sa snažíme dosiahnuť to, čo sa nám v realite nedarí.

Čím viac srdiečok a komentárov, tým lepší pocit, že sme krásni a potrební.

Tisíc followerov a na ulici sa nám pozdravia desiati z nich. No keď prichádzajú reálne problémy, tak prichádzame na to, že sme sami a zrazu tisícka ide na nulu. Potrebujeme sa pochváliť kde sme boli, s kým sme boli alebo čo sme jedli. Pred fotkou si všetko pekne naaranžujeme, nastajlujeme z každej strany a z každého uhlu.

Chceme byť dokonalí aspoň na sociálnych sieťach, no realita má od toho ďaleko. Škoda, že charakter niektorých ľudí sa v žiadnom programe či aplikácii skrášliť nedá. Alebo chvalabohu?

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife