Instagram/joannajkenny

Určite si si všimla, že sociálne siete a predovšetkým Instagram sú prevažne o filtroch, ktoré nás menia na úplne iné osoby. Pribúda však čoraz viac influenceriek, ktoré sa snažia ukazovať skutočnú realitu bez skrášlenia a k tomu nabádajú aj ostatných ľudí.

Jednou z nich je napríklad aj Joanna Kenny, ktorú na Instagrame sleduje takmer 80-tisíc ľudí. Na jej profile nájdeš množstvo fotiek zameraných na body pozitivizmus a nerobí jej problém zverejniť ani snímky jej pleti s vyrážkami. Pre porovnanie ukazuje, ako veľa dokáže zmeniť obyčajný filter.

Joanna sa preslávila hlavne svojím videom, v ktorom ukázala svoje zvýraznené fúziky nad hornou perou. Zároveň ukázala aj svojho manžela, ktorý ju miluje takú, aká je a rešpektuje jej rozhodnutia.

Svojim sledovateľkám odkázala, že chĺpky nad hornou perou si zvýraznila špirálou preto, aby ukázala, že je normálne, ak takéto chlpy máš. To, že sa ich ženy nezbavia, z nich neurobí automaticky škaredými. A nemali by to robiť len preto, aby sa zapáčili nejakému mužovi.

Mnoho žien ju v komentároch podporuje a s jej názormi sa stotožňujú. Na druhej strane ide o trochu kontroverznú tému, pretože niektorí ľudia nedokážu takúto prirodzenosť akceptovať a aj naďalej sa radšej skrývajú za umelú dokonalosť filtrov.

Mala by si vedieť a konečne pochopiť, že len ty sama môžeš rozhodovať o tom, ako chceš vyzerať. Nedovoľ, aby ti to diktoval niekto iný len preto, aby si bola rovnaká ako tisícky ďalších žien.

Joanna môže byť pre teba inšpiráciou, že sa nemusíš hanbiť za akné ani chĺpky. Aj bez filtrov môže žena vyzerať rovnako dobre. Stačí, aby z nej vyžarovalo dostatok sebavedomia.

Zdroj: Instagram/joannajkenny

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife