Tiktokeri na Instagrame
Instagram/michaltotka, Instagram/ks_loops, Instagram/khaby00

Nestačíme sa čudovať, ako sa TikTok rýchlo rozmohol. V súčasnosti sa dokonca dá porovnávať s takými slávnymi sociálnymi sieťami, ako je Instagram a Facebook. Keby však nebolo TikToku, mnohí ľudia by nemali prácu. Možno by sa na internete ani nepresadili a naďalej by boli obyčajní používatelia sociálnych sietí. 

Určite teda poznáš Černocha, ktorý sa preslávil už iba svojím výrazom, ktorým ľuďom naznačuje, že zložité veci môžu občas ísť aj jednoduchšie. Na TikToku si svojou slávou prechádza aj tancujúce usmievavé dieťatko, ktoré o tom možno ešte ani nevie.

Možno si si ani nestihla uvedomiť, že na tejto sociálnej sieti nájdeš aj kopec Slovákov, ktorí by bez TikToku neboli influencermi na Instagrame. A ak si myslíš, že dokonale poznáš celý sociálny svet, vrhni sa do nasledujúceho kvízu. Veľa šťastia!

Začneme známejšou tvárou. Ako sa volá komik vľavo, ktorý sa po celom svete preslávil práve cez TikTok?

Khaby lame Instagram/khaby00
Správne! Nesprávne!

Khaby sa preslávil celkom rýchlo. Vďaka virálnym vtipným videám sa z chudobného chlapca stal celosvetovo známy komik, ktorý sledovateľov pobaví už len svojím výrazom. Na tejto sociálnej sieti ho sleduje neuveriteľných 135-miliónov fanúšikov. Vďaka tomu na svojom instagramovom profile občas odpromuje dokonca aj vlastný merch. Followuje ho tam o niečo menej ľudí, no stále mu patrí prvé miesto tohto rebríčka. Je to až 73-miliónov. Okrem úspechov na Instagrame a TikTok-u sa predstavil už aj v reklamách, alebo sa stal tvárou mnohých kampaní.

Ďalšia známa rozkošná tvárička. Určite poznáš toto dievčatko. Ako sa na TikToku volá profil jej mamičky, kde sa dieťatko objavuje?

Slávne dieťa v plávacom kolese TikTok/therealnikkirenee
Správne! Nesprávne!

Nádherné dievčatko sa na TikTok-u preslávilo svojimi tančekmi, najmä týmto jedným, ktorý vidíš na obrázku. Jej mama sa volá Nikki Johnston a pravidelne s fanúšikmi zdieľa svoju a úprimnú detskú radosť. Dcérku oblieka do rôznych outfitov a potom ju natáča ako tancuje. Do pohybu sa dá ihneď vo chvíli, keď začuje tóny akejkoľvek hudby. Kovie, v budúcnosti možno bude vystupovať v klipoch známych amerických spevákov. Jej mamka má už teraz na sociálnej sieti vyše 3-miliónoy sledovateľov. Na Instagrame je to o niečo menej, no stále to na slávu a spolupráce stačí. Nikki tam followuje vyše 250-tisíc fanúšikov.

Máme tu aj pár česko-slovenských tvárí. Jedným z nich je známy Michal Totka. Čím sa preslávil?

Michal Totka sa usmieva Instagram/michaltotka
Správne! Nesprávne!

Vtipný Michal sa na TikToku preslávil svojimi postrehmi a skúsenosťami z Ameriky. Zámorie navštívil v rámci školy, počas štúdia na strednej škole. Keď sa mu však minuli tieto historky, vrhol sa na ďalší obsah, ktorým baví fanúšikov doteraz. Ochutnával polotovary z Lidlu a hodnotil ich. Občas zverejňuje aj vtipné videá spolu s kamarátom, no na jeho profile nájdeš aj mnoho ďalších príspevkov, na ktorých sa zasmeješ. Sleduje ho tam vyše 200-tisíc followerov a na Instagrame sa môže pochváliť 21,5-tisícmi fanúšikov.

Opäť prejdeme ku zahraničným komikom. Jedným z nich je veľmi úspešný TikToker Brody Wellmaker. Paroduje filmové postavy, zachytáva vtipné postrehy alebo zverejňuje vlastné vtipné nápady. Preslávil sa však ako...

Brody Wellmaker sa usmieva Instagram/brody_wellmaker
Správne! Nesprávne!

Brody sa nazýva content creatorom a na TikToku ho sleduje vyše 20-miliónov followerov. Na Instagrame je to o dosť menej. Má tam 3,7-miliónov fanúšikov. Spolu s Khabym predávajú rovnaké mikiny. Čo sa týka jeho tvorby, tá je rôznorodá. Preslávil sa najmä ako Bella z Twilight-u, keďže ju vie perfektne napodobniť. Svoje vtipné výrazy využíva aj v mnohých ďalších videách. Napríklad pri účtovaní tovaru v obchode, alebo pri kreovaní nechtov v kozmetickom salóne.

Ak si aktívna na TikToku, určite si už zahliadla videá tohto pána. Preslávil sa tam rôznorodou tvorbou. Ako sa naozaj volá?

Juan vo videu na tiktoku TikTok/juandemontrealoficial
Správne! Nesprávne!

Juan je neuveriteľne vtipný človek, ktorý ťa takisto pobaví už iba svojím výrazom. Na sociálnej sieti zverejňuje napríklad pokusy o varenie a snaží sa napodobňovať tvorbu jedál iných TikTokerov. Okrem toho stvárňuje a paroduje videá známych osobností, ktoré majú obrovské množstvo lajkov. Nerozlučnú vtipnú partiu tvorí aj s manželkou a dcérou. Sleduje ho tam 18,5-miliónov fanúšikov a na instagramovom účte má 990-tisíc sledovateľov.

Ak si aktívna na TikToku a na Instagrame, určite poznáš pani na obrázku. Na sociálnych sieťach sa nazýva ks_loops. Ako sa však volá naozaj?

Kristína Šinková Instagram/ks_loops
Správne! Nesprávne!

Katka je vtipná speváčka, ktorá má rada angličtinu. Ak jej napíšeš, vie ti dať aj súkromnú hodinu a doučiť ťa. Na sociálnych sieťach sa preslávila najmä vďaka chytľavým pesničkám a hláškam, pri ktorých pukneš smiechom. Na TikToku ju sleduje vyše 390-tisíc sledovateľov a na Instagrame je to o niečo menej. Followuje ju tam viac ako 44-tisíc verných fanúšikov.

Dámu na obrázku možno poznáš tiež. Je známa ako dcéra Mr. Beana a svojimi premenami, ktoré nám vyrážajú dych. Ako sa na TikTok-u volá?

Fabiola Baglieri Instagram/fabiola.baglieri
Správne! Nesprávne!

O Fabiole sme už písali aj my. Je známa po celom svete a svojimi premenami ti občas vyrazí dych. Dokonale vie ukázať silu make-upu. Fanúšikovia si spočiatku mysleli aj to, že je dcérou Mr. Beana, alebo teda Rowana Atkinsona, keďže sa naňho neuveriteľne podobá. Aj to však využila vo svoj prospech a teraz sa na TikToku pýši sledovateľmi vo výške 11-miliónov. Ani na Instagrame nie je žiadnou šedou myškou. Počet jej followerov už prekročil jeden milión.

Peťu Hasarovú možno poznáš aj ty. Je pre ňu však čo-to typické. Uhádneš čo?

Petra Hasarova Instagram/petra_hasarova
Správne! Nesprávne!

Petra Hasarová je veselá kopa, ktorá aktuálne žije u priateľa v Taliansku. Na sociálnej sieti zverejňuje vtipné videá z každodenného života bežného človeka. Okrem toho má aj obrovskú fantáziu a skvelý hlas. Možno si si všimla, že skúsila aj kasting v SuperStar, no nepostúpila do finále. Možno aj vďaka tomu sa jej však zvýšil počet na sociálnych sieťach. Na TikToku ju sleduje vyše 440-tisíc ľudí a na Instagrame je to viac ako 44-tisíc followerov.

Martinu Melicherovú možno poznáš tiež. A určite vieš aj to, ako sa na sociálnych sieťach preslávila. Teraz ťa však vyskúšame. Aké videá s nami zdieľa?

Martina Melicherová Instagram/martina_melicher
Správne! Nesprávne!

Martina sa preslávila podobne ako Michal. Aj vďaka tomu si teraz tak rozumejú. Pýtaš sa, o čom je reč? No Michal bol v Amerike na strednej a ona sa na Floride nachádza teraz. Jej zmysel pre humor je tiež výnimočný. Zaujímavá na TikToku je tým, že uverejňuje videá, v ktorých odpovedá na otázky fanúšikom. Týkajú sa jej života za ,,veľkou mlákou". Okrem toho sa však venuje aj rôznym prieskumom, v ktorých neprekvitá iba jej humor, ale aj zaujímavé prieskumy. Na tejto sociálnej sieti ju sleduje 95-tisíc fanúšikova a na Instagrame je to o niečo menej ako v ostatných prípadoch. 13-tisíc sledovateľov jej však zaručuje celkom slušnú slávu.

Ak sleduješ dianie na TikToku, určite poznáš aj chalana na obrázku. Nájdeš ho tam pod menom matthew_kinggg, no vieš ako sa volá naozaj?

Matúš Mišiak TikTok/matthew_kinggg
Správne! Nesprávne!

Matej sa na sociálnych sieťach preslávil najmä ako paródia na učiteľky na základnej škole. V posledných príspevkoch uňho nájdeš aj Michala Totku, ktorý sa tam objavuje ako jeho žiak. Matthewa na TikToku sleduje vyše 120-tisíc fanúšikov. Na Instagrame je to už skoro 19-tisíc. Bež mu dať follow aj ty a možno mu pomôžeš dosiahnuť toto číslo. A ako bonus sa aj pobavíš.

Náš kvíz zakončíme reálnou českou učiteľkou. Kto by povedal, že takéto povolanie ju preslávi na sociálnych sieťach? Nuž, zo všetkého treba vyťažiť. Tipni si však, ako sa naozaj volá.

Andrea Fialková Instagram/andrejkajulie
Správne! Nesprávne!

Ako sme už naznačili, Andrea sa živí ako učiteľka. Jej tvorba sa orientuje najmä na jej skúsenosti v oblasti školstva. Ak študuješ pedagogiku, skús sa pozrieť na jej profil a vziať si z nej inšpiráciu. Zverejňuje tam však aj videá, v ktorých vysvetľuje, ako sa žiaci efektívnejšie naučia. Sledovať ju naozaj nie je na škodu. Niečo sa naučíš a aj zabavíš. Na TikTok-u sa volá andrejkajulie a followuje ju tam až 387-tisíc fanúšikov. Na Instagrame je to vyše 42-tisíc.

Influenceri, ktorí sa preslávili na TikToku: Poznáš ich všetkých?
Si fanúšičkou na život a na smrť!
Vau! Si verná fanúšička TikToku a sleduješ každý trend, ktorý tam vznikne. Keď máš voľný čas, oddychuješ pri pozeraní videí na tejto sociálnej sieti. Jej používateľov už poznáš naspamäť a možno medzi nich sama aj patríš. Len tak ďalej a možno to dotiahneš tak ďaleko, ako mnoho známych influencerov v tomto kvíze.
Občas si TikTok otvoríš, no nie si na ňom závislá!
TikTokom nežiješ, no občas si ho prescrolluješ a vďaka tomu sa na teba niečo nalepilo. Na niektorých videách sa zasmeješ, no iné ťa privádzajú do šialenstva alebo sa iba chytáš za hlavu. Je tam totiž toľko hlúpostí, že neveríš, že tým môžeš strácať čas. Preto tam netráviš veľa času a možno by si bola rada, keby si sa od toho aj odnaučila.
TikTok nie je práve tvojou doménou!
Vôbec nemáš TikTok rada. Na teba je to príliš a znižuje ti to IQ. Možno ho máš nainštalovaný v mobile, no nevnímaš ho. Alebo si ho ani nemáš v pláne stiahnuť, lebo je to pre teba totálna strata času. Videá si pozrieš akurát tak na Instagrame v reels a to je všetko. A možno aj vďaka tomu ťa to neláka na TikTok.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieKvízy