V snahe zabrániť šíreniu nového koronavírusu India uzavrela svoju najikonickejšiu pamiatku Tádž Mahal. Ministerstvo kultúry uviedlo, že mauzóleum denne navštívia tisícky ľudí a je „nevyhnutné ho zavrieť“. Okrem Tádž Mahalu v Indii zavreli aj ďalšie významné pamiatky a múzeá.

Podľa ministra kultúry Prahlada Patela budú pamiatky zatvorené do 31. marca, pričom po tomto období opatrenie posúdia. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

India má 114 potvrdených prípadov respiračného ochorenia COVID-19, ktoré nový koronavírus spôsobuje, a dve s ním spojené úmrtia.

View this post on Instagram

The greatest monument dedicated to L O V E – The Taj Mahal ❤️⁠ ⁠ The Taj Mahal was commissioned in 1632 by Mughal emperor Shah Jahan for his beloved wife – Mumtaz Mahal – who died giving birth to their fourteenth son. 😢⁠ ⁠ Known for his grand gestures, and as a way to show his everlasting love, Jahan built this magnificent mausoleum in its iconic white marble with semi-precious stones in the design. It took 20 years and 20,000 people from all over the world to build this masterpiece honoring love that we see here today. 💕⁠ ⁠ 👇On this #valentinesday2020, feel free to share your love story in the comments below! 💌⁠ ⁠ ⁠ ⁠ ⁠ ⁠ ⁠ ⁠ ⁠ ⁠ #tajmahal #myrajasthan #rajasthantourism #featuresthan #unexploredsthan #hiddengemsofrajasthan #rajasthan #rajasthan_diaries #rajasthantrip #rajasthandiaries #rajasthan_tourism #rangeelorajasthan #rajasthantravel #royalrajasthan #incredibleindia #archilover #creative_architecture #arkiromantix #archimasters #reflectiongram #lookingup_architecture #architecture_greatshots #archifeatured #art_chitecture #justgoshoot #livefolk #lifeofadventure #valentinesday #valentinesdaygift

A post shared by SARAH 🙋‍♀️TRAVEL & ADVENTURE (@thefivefoottraveler) on

Zabrániť šíreniu nového koronavírusu sa India snaží aj s ďalšími opatreniami. Na mesiac pozastavila vydávanie všetkých víz, s výnimkou vybraných kategórií, do 15. apríla zablokovala bezvízové cestovanie pre občanov žijúcich v zahraničí a tí, ktorí majú povolenie, musia stráviť 14 dní v karanténe, do 31. marca zavrela školy, univerzity či kiná vo väčšine štátov a na 15. apríla odložila aj začiatok kriketovej súťaže Indian Premier League.

Odborníci tvrdia, že je India v kritickom štádiu, keď musí zastaviť komunitný prenos koronavírusu. V krajine dosiaľ otestovali len 6 000 ľudí a mnohí veria, že je to nedostatočné na zastavenie šírenia ochorenia. Podľa expertov je potrebné denne v Indii testovať tisícky ľudí, aby mohli efektívne zastaviť komunitný prenos. Vláda tvrdí, že je pripravená, a už povolila testy aj v súkromných laboratóriách.

 

Zdroj: bbc.com, SITA

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.