Áno, spoznali sme sa za dosť zvláštnych situácií a okolností. Na začiatku sme našli činnosti, ktoré sme mali spoločné. No našli sa aj tie, ktoré jeden nenávidel a druhý miloval.

Podstatou nášho vzájomného akceptovania bol čas a situácie v životoch, s ktorými sme si veľmi nevedeli poradiť. A v podstate, sme to všetko na sebe rešpektovali. 

V podstate. Lebo ja som tomu naozaj verila. Že ma berieš ako seberovnú na základoch toho, ako sa správam a čo hovorím. Mýlila som sa a pochopila som to až teraz.

zdroj: unsplash.com

Viem, trvalo to až príliš dlho. No vtedy, som nepochybovala, že som iná medzi všetkými ostatnými. Lebo mi to bolo hneď jasné. Vždy som sa cítila inak a nevedela som prečo. Vždy som urobila niečo inak ako ostatní v mojom živote. Pri tebe som nemala potrebu sa pretvarovať. Nemala som k tomu ani najmenší dôvod.

 

Dokázali sme sa spoločne smiať a vychutnávať si večernú kávu. Len tak sedieť na lavičke v parku a rozprávať sa o mnohých situáciách. Priznávam, chýba mi to. Chýbajú mi aj tie zvláštne správy, vďaka ktorým som nechcela v noci spať.

Mala som pocit, že preto so mnou tráviš voľný čas. Lebo som do tvojho života priniesla niečo nové. Niečo, čo si ty nepoznal. No aj tak si to vždy zavrhol slovami, že nie si na to zvyknutý. Nerozumela som tomu, prečo to všetko robíš.

Až teraz mi je jasné, že si sa ani nesnažil premôcť sa a začať okolnosti vnímať inak. Brala som ťa takého, kým si skutočne bol. A naozaj si môžeš byť istý, že každý človek na tomto svete robí chyby. Niekto ich spraví menej a niekto dvojnásobne viac.

zdroj: unsplash.com

Tak prečo si mi z ničoho nič začal vyčítať moje chyby?

Všetky tie, ktoré si predtým dokázal akceptovať. Bola som si istá tým, že som neurobila nič zlé, no ty si všetko pekné dokázal otočiť na nepochopenie. Nič sa ti nepáčilo a bol si čoraz viac neznesiteľnejší. Nie, nebavilo ma počúvať tvoje monológy. No vypočula som si ich. Všetky. 

A tebe som nepovedala ani jedno škaredé slovo.

Rada by som poznala dôvod, prečo to tak bolo. No úcta k sebe samej sa mi snaží povedať, že sa o to už nemám pokúšať. Kiežby tak mám možnosť ťa úplne vymazať zo svojho života. Nespočetne mnohokrát som oľutovala svoje slová, ktoré som hovorila. Že by som to urobila nerada.

Teraz je to jediné, čo si vo svojom živote želám. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.