Viete si predstaviť, že by ste z domu vyšli bez toho, aby ste si pery pretreli rúžom? Nie? Potom podľa výskumov patríte k 80 % žien, pre ktoré je nevyhnutným doplnkom. Ako vlastne vznikla táto neodmysliteľná pomôcka každej ženy a ktoré rúže sú top trendy práve teraz?

Menil sa stáročiami

Možno vás to prekvapí, ale história rúžu má tisícročia. Ženy sa od nepamäti snažili skrášľovať svoje telo a práve na pery sa sústredili najčastejšie. Boli symbolom zvodnosti a venovali im veľa pozornosti. Kým v staroveku bolo farebné líčenie samozrejmosťou, stredovek priniesol temno aj do tejto oblasti. Rúže boli len pre kurtizány a trvalo veľmi dlho, kým sa zasa usídlil v bežnom ženskom svete. Rozmach prišiel v 20. storočí s rozvojom filmu, kedy aj herečky udávali trendy, čo je krásne a čo nie. Dnes rozhodne nemožno povedať, že by tu bola nuda. Naopak, trendy sú stále zaujímavejšie.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: Shutterstock

Nie je to len o farbe

Kedysi dávno mal rúž na pery jasnú úlohu – zvýrazniť pery a dodať im farbu, aby boli pútavé a obdivuhodné. Dnes už rúž nie je len farbou alebo vyjadrením osobnosti či nálady. Mnohé z nich majú výrazný hydratačný účinok, obsahujú vitamíny potrebné pre krásu a zdravie pier. Do popredia sa dostávajú dlhotrvácne kúsky, ktoré držia celé hodiny. Veľký boom zažil matný rúž, ktorý začalo ponúkať čoraz viac značiek. Zaujímavé je aj to, že kým minulé storočie patrilo klasickým vysúvacím rúžom, teraz sú populárne aj tekuté. Sú trblietavé, holografické, metalické, priesvitné, s kvetmi i vodeodolné.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: Shutterstock

Tmavé sú in

Všetko sa mení, ale červený rúž je stále must have každej ženskej kabelky. Za okamih z nás vykúzli femme fatale, dôležité je len vybrať si ten správny odtieň červenej. Trendy v líčení hovoria jasne – jeseni a zime kraľujú výrazné a tmavé farby. Nič nepokazíte ani hnedou alebo fialovou. Aj značka MAC vsadila na nevšednú fialovú, ktorá je ako stvorená na večerné líčenie. Aby sa ani tmavý rúž nerozmazával, možno pomôže priesvitná kontúrovacia ceruzka. Aj vďaka nej budete hviezdou večera. Alebo pracovného dňa.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: Shutterstock

Tlačová správa Notino.sk

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.