pexels.com

Myslím, že každá z nás má vzor – ideál, ktorý ju inšpiruje a pomáha sa vyrovnať s každodennými problémami. 

V období dospievania tvoje vedomie podporujú práve ideály, ktoré nasleduješ. Každý, vrátane mňa, má svoj vzor, či už si ho chce nechať pre seba, alebo dať najavo, že v ňom vzhliada.

Výber je dôležitý

Samozrejme, na svete je mnoho ľudí, ktorí môžu s vedomím povedať, že sú vzorom nejedného teenagera (speváci, herci, youtuberi…). Všetci máme na niečo talent, pretože sme všetci odlišní, jedineční, tak aj ideály máme rozličné.

zdroj: Photo by Maxx Miller on Unsplash

Veľa ľudí je veľmi ovplyvniteľných a nerozhodných, tak sa zveria do rúk iným a na nich nechávajú všetky životné rozhodnutia. To je jedna z najväčších chýb, pretože s takýmito ľuďmi sa často manipuluje a ich život sa im stráca pred očami.

Nerozhodujú za seba, nemajú podiel na svojich úspechoch, nemajú vzory, ktoré by mohli nasledovať, či sa nimi inšpirovať. Áno, aj takáto maličkosť vo vývoji môže ovplyvniť tvoje ja. Každý verme svojim pocitom a hlavne sa nepretvarujme. Nikdy neskrývaj svoje ja.

Idealizácia vzorov

Pravdaže… Aj v našich očiach dokonalý spevák či herec má svoje chyby. Ako som už napísala, každý je jedinečný a iný, každý má svoje chyby, síce rozdielne, ale má.

To však neznamená, že nemôže byť dokonalý, aspoň pre nás. Je dobré sa na naše ideály pozerať s troškou fantazírovania, ale musíme vnímať aj ich chyby.

zdroj: pexels.com

Byť očarený ,,kúzlom“ danej osoby znamená, že ju len obdivujeme, no nie je naším vzorom. Je rozdiel vo význame slova obdivovať a vzhliadať.

Vzhliadame len k osobe, na ktorú sa chceme podobať, s ktorou máme spoločné záujmy. Vybrať a vzhliadať k nejakej osobe je časťou dospievania, tou časťou, vďaka ktorej si vyberáme, kým chceme byť.

Je to chvíľa v našom živote, keď si uvedomíme, že sme našli svoj životný cieľ, v ktorý chceme veriť. No nie vždy sú naše vzory dosažiteľné. Nikdy nám to však nemôže zabrániť snívať. Snívať môžeme aj s otvorenými očami. Preto si žime svoj sen.

Môj vzor

Na záver tohto článku spomeniem aj môj vzor, ktorý nasledujem. Svoj ideál som si vyberala dlhú dobu plnú pokusov a omylov. Mnoho odo mňa odlišných ľudí som sa snažila spoznať, kým som našla ten svoj ideálny vzor. Je to youtuberka, blogerka, moderátorka a osoba, ktorá sa pohybuje vo svete módy a sociálnych sietí.

zdroj: pexels.com

Osoba s obrovským srdcom, kreativitou, ako aj všetkým, čo by som chcela mať a každý deň na tom pracujem. Má výnimočný druh osobnosti, nikdy sa nevzdáva a inšpiruje všetkých naokolo. A presne tomu chcem zasvätiť svoj život aj ja.

Verím v to, verím v svoje sny, a keď mám zlý deň, pomyslenie na to, ma vždy nabije energiou, vďaka ktorej si plním svoje sny. Nezabúdajte! Inšpirujte sa, no sami si buďte inšpiráciou.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating