KRVNÁ SKUPINA 0

Na rozdiel od B-čka, „nulka“ zvláda stres oveľa lepšie. Problémy majú ľudia s touto krvnou skupinou najmä s nadváhou a rôznymi zápalmi v tele. Čo sa týka športu, mali by sa teda venovať ideálne behu, plávaniu či aerobiku, no kruhové tréningy alebo HIIT sú taktiež dobrou voľbou.

Je dôležité, aby strava pre túto skupinu zahŕňala hlavne hovädzie, teľacie a kuracie mäso (pečienka i srdce sú dobré), morské ryby, figy, slivky, brokolicu, špenát, kapustu, kaleráb, papriku, vlašské orechy, olivový olej, minerálne vody, šípkový, mätový a púpavový čaj.

KRVNÁ SKUPINA AB

„AB-čkári“ sa označujú za ľudí, ktorí majú v oblasti svojho zdravia problémy s trávením, takže by ich jedlo malo pozostávať najmä z produktov ako kyslé mliečne výrobky, morčacie, králičie, baranie a jahňacie mäso, morské ryby, ryža, strukoviny, obilniny, grapefruit, ananás, kivi, zeler, uhorky, karfiol, olivový olej, karí, káva a zelený čaj.

Podľa krvnej skupiny a odborníkov, by sa mali venovať športom ako tanec, korčuľovanie či chodiť na turistiku do prírody. Keďže sú akoby spojením A a B skupiny, musia nájsť v pohybe balans a striedavo sa venovať relaxačným cvičeniam i viac kondičným.

Zdroje: prevention.com, notyournormalhealthblog.com, mojakrvnaskupina.sk

1 2
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.