Photo by Christopher Campbell on Unsplash.com

To, že je s tebou vo vzťahu a zároveň tvrdí, že je so svojou ex len priateľ, sa volá emocionálne podvádzanie. Ver mi, nemôže byť priateľ s niekým, s kým predtým spával a s kým predtým zdieľal všetky veci.

Byť s niekym a zároveň sa príliš starať o svoju ex priateľku, robí z pekného vzťahu veľmi nebezpečný vzťah. Nie po tej fyzickej stránke, ale po psychickej. Prinajmenšom sa to môže chápať ako známe emocionálne podvádzanie, pretože ešte stále niečo cíti k ex.

Ak chceš byť s niekym a zároveň pokračovať v dobrom vzťahu s tvojim ex, nikdy to nie je dobrý a zdravý nápad.

zdroj: Photo by Christopher Campbell on Unsplash.com

Emocionálna bolesť môže byť (a častokrát je) ešte horšia, než tá fyzická. Zničí tvoje srdce a tvoju dôveru k niekomu. Ak zistíš raz, že ťa niekto klamal a podvádzal, nebudeš mu postupne veriť. Zakaždým budeš jeho slová spochybňovať a preverovať.

Prosím, ak je tvoj priateľ kamarát s jeho bývalou, maj sa na pozore. Ja viem, nemôžem všetkých mužov hádzať do jedného vreca, len ťa varujem. Varujem ťa, lebo skutočný muž by to nikdy neurobil. Nezašiel by tak ďaleko, aby zničil tvoju dôveru v neho.

Iba zlí muži zostávajú v priateľskom kontakte so svojimi ex. Oni sa nemenia. Nemajú úctu a sú schopní zraniť tvoje srdce znovu a znovu. Robia tie isté chyby, pretože nevedia, čo to robí. Nevedia, aké majú ich činy dôsledky a že za sebou nechávajú spúšť. Nechajú za sebou tvoje zlomené srdce a dôsledok, že ak príde niekto, koho budeš chcieť nastálo, dôverovať mu bude ťažké.

Nechaj toho „zlého“ muža ísť. Takéto muža si nezaslúžiš. Nezaslúžiš si niekoho, komu nemôžeš dôverovať. Nezaslúžiš si niekoho, kto ti bude niečo zatajovať – ešte horšie, ak sa v tom zatajovaní nájde jeho bývalá.

Ty si zaslúžiš niekoho, kto ti vždy úprimne odpovie na otázky. Kto bude hovoriť pravdu, pretože nebude chcieť zničiť tvoju dôveru.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating