Zomrela speváčka Tina Turner

Hudobný svet len pred pár minútami zasiahla smutná správa. Vo veku 83 rokov nás navždy opustila americko-švajčiarska spevácka legenda Tina Turner. Jedna z najúspešnejších speváčok všetkých čias podľahla ťažkej chorobe, ktorá ju trápila už dlhé roky.

Spevácka diva, ktorú poznajú všetci naprieč generáciami, odišla vo svojom dome v Küsnachte pri Zürichu vo Švajčiarsku. Informáciu ako prvá priniesla Sky News s odvolaním sa na jej hovorkyňu. „S veľkým zármutkom oznamujeme smrť Tiny Turner.“ Svojou hudbou a bezhraničnou vášňou pre život očarila milióny fanúšikov po celom svete a inšpirovala hviezdy zajtrajška, uviedli jej zástupcovia v úvode vyhlásenia na sociálnej sieti Instagram.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Tina Turner (@tinaturner)

„Dnes sa lúčime s drahou priateľkou, ktorá nám po sebe zanecháva svoje najväčšie dielo: svoju hudbu. Vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodine. Tina, budeš nám veľmi chýbať,“ týmito slovami oznámili fanúšikom Tininu smrť. Pohreb speváčky prebehne len v kruhu blízkych priateľov a rodiny.

Trápili ju zdravotné problémy

Spevácku ikonu už dlhé roky trápili zdravotné problémy. Ešte v roku 2013 ju postihla mŕtvica a s pomocou fyzioterapeut sa musela opäť učiť chodiť. Nadmerne užívanie homeopatík jej zas poškodilo obličky a lekári jej taktiež diagnostikovali rakovinu hrubého čreva.

Speváčka Tina Turner zomrela
zdroj: Instagram/tinaturner

Od skoršieho úmrtia ju zachránil jej druhý, o 16 rokov mladší, manžel Erwin Bach, ktorý jej v roku 2017 daroval vlastnú obličku. Okrem už spomenutých ju desaťročia trápil vysoký krvný tlak, ktorý jej vážne poškodil vnútorné orgány.

Tieto hity určite poznáš

Legendárna Tina sa preslávila hitmi ako Simply the Best, Another Hero, Proud Mary, Private Dance, What Love Got to Golden Eye či We Don,t. Počas svojej bohatej kariéry predala viac ako 180 miliónov albumov a  jej hity boli ocenené 12 cenami Grammy a Zlatou platňou.

Tina Turner
zdroj: Instagram/tinaturner

V roku 1991 bola uvedená do rokenrolovej siene slávy. Svojím jedinečným hlasom dokázala vypredať aj tie najväčšie štadióny praktické kdekoľvek. Posledné, takzvané rozlúčkové turné absolvovala v roku 2009. Následne sa utiahla do súkromia.

V súkromnom živote šťastie nemala

Aj napriek tomu, že na koncertných pódiách  žiarila a jej spevácka hviezda vystúpila poriadne vysoko, v osobnom živote toľko šťastia nemala. Jej bývalý manžel Ikey Turner ju roky týral, o čo sa rozhodla zo svetom podeliť vo svojom životopisnom dokumente s názvom TINA, ktorý vyšiel v roku 1993.

Tina Turner
zdroj: Instagram/tinaturner

V ňom priznala, že aj roky po rozvode trpí post traumatickou stresovou poruchou, ktorú jej spôsobilo manželstvo s dnes už taktiež zosnulým Turnerom.

Odpočívaj v pokoji, Tina.

Zdroj: Sky News

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News