Vieš, čo nie je pekné na ženských rukách? Ohryzené nechty. To ti dajú za pravdu nielen iné ženy, ale hlavne aj muži. Bola by si prekvapená, ako často si na nás všímajú aj takéto detaily. Mnohé z nás aj napriek tomu tento nepekný zlozvyk majú.

Hryzenie nechtov je časté najmä v detstve, pričom mnohé z nás z toho vyrastú. Staráme sa viac o svoj vzhľad a svoje nechty zverujeme do rúk nechtárky. Čo však s tými, ktoré si hryzú nechty aj v dospelosti? Podľa portálu Bright Side to vypovedá dosť o tvojej osobnosti.

Hryzenie nechtov je veľmi časté u perfekcionistov a prehnane ambicióznych ľudí. Takýmto spôsobom sa snažia uspokojiť svoju podráždenosť, nepokoj, frustráciu, úzkosť, netrpezlivosť alebo nudu. To sa im však podarí len na chvíľu, pretože u niektorých sa môžu dostaviť pocity bolesti, hanby alebo rozpakov.

Aj netrpezlivé osoby si zvyknú hrýzť nechty. Pomáha im to sústrediť sa a lepšie tak premýšľať nad problémom, s ktorým musia bojovať. Hryzenie nechtov môže byť ale aj predzvesťou horšieho problému. Takýto zlozvyk býva bežný u osôb s obsesívno-kompulzívnou poruchou. Zbaviť sa zlozvyku je pre nich mimoriadne náročné a aj keď sa o to pokúsia, dlho im to nevydrží.

Pokús sa všímať si, pri akých situáciách si nechty hryzieš ty. Pomôcť môže aj ostrihanie nechtov nakrátko alebo ich nalakovanie. V detstve sa nám rodičia vyhrážali, že nám namočia ruky do štipľavej papriky. Aby si tomu predišla, skús svoj problém riešiť prípadne aj s odborníkom.

Zdroj: brightside.me

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.