instagram.com/whatthechic

Sama nevieš, na čom vo vzťahu si, pretože ani zďaleka to nie je také pekné ako bolo na začiatku? Obaja ste sa zmenili a ide to s vami dole kopcom. Naozaj vám už hrozí rozchod?

Ak sa obávaš toho najhoršieho, no stále si nie si úplne istá, mala by si začať pozorovať tieto znaky, ktoré bývajú často predzvesťou konca.

Strata záujmu

Aj z fyzickej, ale predovšetkým z emočnej stránky. Kedy naposledy si počula z jeho úst slová milujem ťa? Alebo kedy naposledy ste sa vášnivo pomilovali? O náhodných a nečakaných bozkoch a objatiach môžeš len snívať? Nezaujíma sa dokonca ani o to, ako si sa mala, aký máš deň alebo čo ťa trápi. Proste ako by si pre neho prestávala pomaly existovať a si len jeho spolubývajúca, ktorú mu navarí a uprace.

Nuda a stereotyp

Vzťah po niekoľkých mesiacoch či rokoch upadne do akéhosi stereotypu, no stále to nemusí byť problém. Ak sa snažíte a robíte stále niečo nové, chodíte na rande a výlety, všetko môže byť v poriadku. Ak sa ale spolu začnete nudiť a váš večer nevyzerá inak, než na gauči pri telke, začína to byť problémom. Všetci túžia po dobrodružstve a nejakej zmene a ak dlho žijeme v nudnom stereotype, skôr či neskôr nás to omrzí.

Rozdielne názory a iné životné priority

Nezhodnete sa ani v takých maličkostiach, ako je výber jedla alebo oblečenia. Tak čo potom veľké témy ako budúcnosť, deti, svadba a iné plány? Aj vaše priority sa trochu zmenili a hlavne sú diametrálne rozličné. Ak každý z vás očakáva od života niečo iné, len ťažko nájdete spoločnú cestu.

Nedôvera, nevera a násilie

Už sa na neho nemôžeš spoľahnúť tak ako kedysi? Alebo sa už stalo niečo, čím stratil tvoju dôveru? Podviedol ťa niekedy? Ak sa dôvera raz naštrbí, je ťažké ju obnoviť. Hovorí sa, že odpustiť môžeme, ale zabudnúť nie. A predovšetkým my ženy s tým máme problém. Na pleci nám stále bude sedieť malý diablik, vďaka ktorému budeme podozrievať a čakať len to najhoršie.

Osobitnou kategóriu je násilie, či už emočné, alebo fyzické. Takéto niečo by si vo vzťahu nemala nikdy tolerovať a čo najskôr by si mala vziať nohy na plecia.

Ak tieto znaky presne odzrkadľujú tvoj vzťah a ty chceš, aby to tak nebolo, stále je tu šanca na nápravu. Teraz vieš, čo je zle a môžete sa spolu o tom porozprávať. Aspoň uvidíš, ako to vníma tvoj priateľ a či je z jeho strany aspoň nejaká šanca na nápravu. Ak nie, tak by ste sa mali čím-skôr rozlúčiť, aby si sa nemusela zbytočne viac trápiť.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating