unsplash.com

Nie si povinná byť každý deň ako slniečko. Nepotrebuješ vždy vyzerať dobre. Nemusíš byť vždy vo všetkom úspešná. Hovorí sa, že po vzlete nasleduje pád. Internet je plný motivačných článkov a povzbudivých citátov. Áno, súhlasím. Je super, keď si pozitívna a nikdy sa nevzdávaš. Ale povedzme si úprimne, máme na to vždy silu? Neboj sa niekedy odpovedať: „Nie!“

Niekedy sa proste musíme niektorých vecí vzdať. Pokiaľ nestíham školu aj krúžok, musím s ním prestať. Hoci ma to baví a milujem to, škola je priorita. Ak hrám basketbal sedem rokov a nejde mi, možno je čas skončiť a skúsiť niečo nové. Keď vo vzťahu už nie som šťastná, možno je čas ukončiť to a ísť ďalej. Toto všetko neznamená, že si sa vzdala. Iba si tomu dala stopku. Občas si potrebujeme od niektorých vecí oddýchnuť, prečistiť si hlavu. Potom môžeme po tejto ceste pokračovať alebo zmeniť smer.

zdroj: pinterest.com

Je smutné, že mnohé z nás majú pocit uväznenia vo vlastnom živote. Väzenie vytvorené zo spleti povinností. Niekedy ho môžeme prirovnať k ringu, kde denno-denne bojujeme. Neustále krehké prímeria, víťazstvá a prehry. Takto je to správne. Dôležité je pochopiť, že niekedy nie je hanba sa vzdať. Neboj sa povedať si „toto nezvládnem“. Preto máme okolo seba priateľov a rodinu. Čakajú na to, aby nám pomohli. Naša hrdosť nám často sťažuje život.

Ak si v niečom neuspela, neznamená to nutne, že si zlyhala. Nie vždy sa skrátka darí. Moja dobrá kamarátka ma pre to taký výraz „ne každi dzeň je nedzeľa“. Ak sa niečo nepodarí, môžeš sa zatnúť a napraviť to, ale nemusíš. Niektoré veci skrátka nemajú byť a my sa s tým musíme zmieriť. Skúsiť niečo iné. Vzdať sa nemusí byť iba negatívum a nemusí predstavovať nič zlé. Niekedy je to skrátka zmierenie sa so situáciou.

zdroj: pexels.com

Neboj sa chcieť. Aj ja patrím k tým, ktoré chcú, aby im všetko vyšlo na prvýkrát a ako po masle. Ale to je rozprávka a nie život. Maj svoje sny a túžby a neboj sa ich napĺňať. Ak ti jeden z nich nevyjde, možno vyjde ďalší a možno bude lepší ako ten predtým. Podstatné je, aby si neostala zaseknutá pri jednom z nich a neustále sa oň pokúšala. Ak má naozaj byť, bude. Nemusíš sa vzdať, ale daj tomu čas a skús medzitým niečo iné.

Všetci máme z pádu strach. Ale prečo? Veď tak, ako po daždi vyjde slnko, tak po páde príde vzlet. Občas je dobré padnúť, vyplakať sa a vyčistiť si hlavu. Len neostaň v tomto štádiu. Utri si slzy, hrdo zdvihni hlavu a postav sa svojmu životu čelom. Plná nového elánu a energie „zaboduj v ringu svojo života“ a vyjdi z neho za ovácií a aplauzu ako víťaz. Pochop, že nie je dôležité, či stokrát padneš, ale či 101-krát vstaneš. Že padnúť a vzdať sa nepredstavuje tvoju slabosť, ale silu vstať a bojovať znova.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife