unsplash/Max Ilienerwise

Za roky pozorovania astrológovia vytipovali pár znamení zverokruhu, ktoré majú údajne väčší inteligenčný potenciál ako tie ostatné. Pozor, neznamená to, že iné znamenia nemajú logické myslenie alebo ich dokonca nemôžu aj tromfnúť, akurát tieto, ktoré nájdeš v článku nižšie, do vienka dostali o čosi viac štartovacieho potenciálu. Schválne, našla si sa v zozname?

Blíženci

Patria medzi veľmi rozumných ľudí, a taktiež je rozumné sa s nimi zblížiť, pretože majú tendenciu potiahnuť ľudí vo svojom okolí. Blíženci sa snažia nedať sa strhnúť davom a už na prvý pohľad je jasné, že svet okolo seba skúmajú do špiku kostí. Tomuto znamení veľmi záleží na poznaní. Na aktuálne dianie, či problém sa Blíženci pozerajú, aspoň teda snažia sa pozerať, očami aj druhej strany. Takisto sa považujú za inteligentné znamenie nielen na úrovni inteligenčného kvocientu, ale i EQ, teda emocionálneho kvocientu.

Vodnár

Inovovanie, objavovanie, či poznanie. To je presne to, po čom túži Vodnár. Hviezdy toto znamenie zverokruhu vybavili aj dostatočným intelektuálnym základom. Takže preto nie je sa čomu čudovať, že si môžeš vygoogliť množstvo slávnych vedcov alebo umelcov narodených práve v tomto znamení. Niekedy je však posadnutý pokrokom, čo mnohokrát môže vzbudzovať u niekoho zdanie nedostatku empatie. No prekvapením je, že Vodnár je citlivý. Takisto je považovaný za intelektuálneho revolucionára. A čo ty, narodila si sa v tomto znamení?

Strelec

Jeho vystupovanie a myslenie je priam ukážkové. Miluje vedomosti, ako aj Vodnár, tiež poznanie. Už v mladom veku dokáže človek narodený v znamení Strelec predbehnúť vo vedomostiach svojich rovesníkov. Toto znamenie má rado rôzne diskusie na úrovni inteligentnej komunikácie. Bulvár radšej vymení za encyklopédiu, kde nájde množstvo nových poznatkov a informácii. Pre neho to má veľký zmysel. A takisto je to pre neho akýsi koníček. Možno aj to je dôvod, prečo pôsobí inteligentnejšie ako priemer. Svoj rozumový potenciál nechce zabíjať balastom. Pre toto sa Strelec zaradil medzi najinteligentnejšie znamenie zverokruhu.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieHoroskopy