Sephora pripravila ženám novú ponuku. Počas 90-minútového kurzu ťa naučia, ako si vytvoriť pomocou líceniek a bronzerov makeup, ktorý vyzerá, akoby si žiadny make-up nemala.

Takže nakoniec sa dozvedáme, že potrebujeme make-up na to, aby sme dobre vyzerali bez makeupu.

Fresh-Natural-Makeup

foto: hercampus.com

Veľmi chaotické, ale problém nastáva s celkovým posolstvom, ktorý tento trend vysiela. To, že sa mladé baby tagujú na instagrame #bezmakeupu a majú nalepené umelé mihalnice, by sme ešte prehliadli. No to, že nám módny priemysel diktuje, že musíme nosiť makeup, aj keď ho nechceme, je maximálne neakceptovateľné. Alebo naopak, že sa môžeme cítiť zle ak rady a pyšne nosíme makeup a trend je predsa žiadny makeup.

Potrebujeme sa my vlastne zatrieďovať do kategórií podľa toho, aký makeup nosíme? A nakoniec potrebujeme my vôbec nejaké pomenovanie, ktoré nám povie, kto vlastne sme? Tak ako môžeme ísť von vo večerných šatách a makeupe ako Kim Kardashian, tak môžeme ísť v teplákoch a bez žiadneho makeupu. Nepotrebujeme viac nezmyselných pravidiel, ktoré nám budú hovoriť čo je normálne a čo nie.

stay-beautiful-without-makeup

foto: fashin365.com

Spoločnosť nám stále hovorí, že by sme sa nemali pozerať sa na seba do zrkadla príliš dlho, robiť príliš veľa selfíčok, že naše telá nie sú dostatočne dobré a stále je čo zlepšiť na našom výzore. Aby náhodou niekto nepovedal, že sme príliš narcistické a zahľadené samy do seba.

„Žiadny makeup“ makeup jednoducho hovorí, že makeup by mala nosiť každá žena. Možno je to len nešťastné pomenovanie nového trendu, ale keď raz niekto označí fotku #žiadnymakeupmakeup, tak tým dokazuje, že ten makeup je predsa len potrebný na to, aby sme vyzerali dobre. Má takýto trend vôbec zmysel v dnešnej dobe? Dajme jasne najavo, že už bolo dosť diktovania, čo má človek nosiť, aby bol pekný a akceptujme ľudí takých akí sú a nie či vedia pekne prejsť štetcom po svojej tvári.

Summery-Skin-Sans-Sun

foto: luminosostudio.com

Všetky tieto trendy vedú len k jednému a to, že mladé dievčatá sú vystavované konštantnému tlaku, že nevyzerajú dosť dobre a pri pohľade na vyretušovanú pózujúcu modelku sa cítia, že nie sú dostatočne okúzlujúce. Každá z nás je krásna, keď má na sebe to, v čom sa cíti pohodlne a šarm z nás priam sála. Tak nepočúvajme nezmysly módnych mudrlantov.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.