Počas pandémie sa snažíme podporovať lokálnych podnikateľov ako sa len dá. Práve ich ovplyvnila koronakríza dosť veľkým spôsobom. Niektorých pandémia podnietila k vzniku nových produktov, rovnako ako Dajanu Rodriguez, šikovnú slovenskú dizajnérku. Ak ťa zaujíma, ako vznikli jej kabelky, môžeš si prečítať náš rozhovor, ktorý sme s Dajanou robili pred pár rokmi.

Dajana Rodriguez sa síce narodila na Slovensku, ale jej otec pochádza z Kuby. Na Slovensku sa oženil, a tak tu už ostal. Živil sa šitím a predajom kožených búnd a v šľapajach išla aj Dajana, ktorá sa najskôr pokúsila ušiť prvú vlastnú kabelku. Teraz si jej produkty objednávajú zákazníčky z celého sveta. Zistili, že Dajana Rodriguez je spojená nielen s unikátnym dizajnom, ale aj veľkou kvalitou zaručenou ručným spracovaním.

Po rokoch práce na kabelkách, ruksakoch či kozmetických taštičkách Dajana usúdila, že prišiel čas ponuku rozšíriť, aby sa dámy mohli dokonale zladiť. Výsledkom je, že si môžeš ku svojej kabelke doladiť nielen peňaženku či kryt na mobil, ale dokonca aj rúško. Všetko v jednom jedinečnom dizajne.

“Peňaženky sú neoddeliteľnou súčasťou kabeliek a ku kabelkám z našej tvorby sa rozhodne pýtali peňaženky v rovnakom dizajne. Aktuálne sú najžiadanejšie peňaženky z kolekcie Srdce Európy, čo je naša najnovšia kolekcia a zákazníčky si ju kupujú ako set s kabelkou a často aj rúškom” prezradila Dajana Rodriguez poukazujúc tak na nevšednosť a unikátnosť dizajnov svojich produktov, ktoré navrhuje ona sama.

zdroj: Dajana Rodriguez

Kolekciu Srdce Európy nájdeš v červenej, bielej a čiernej farbe. Práve táto kolekcia ponúka aj kryty na rôzne typy telefónov.

zdroj: Dajana Rodriguez

Pandémia značku nasmerovala k tomu, aby okrem kabeliek a peňaženiek začali produkovať aj rúška – s rovnako krásnym dizajnom. “Rúško z našej výroby je symbolom a nádejou zároveň. Tento malý kúsok látky v sebe skrýva toho tak veľa, že si to ani neviete predstaviť. Pre nás vo firme znamená, že sme z kabeliek z jedného dňa na druhý začali šiť rúška, že sme zatiaľ prežili, nikoho neprepustili, že sme sa naučili pracovať s novými technológiami a že sme sa opäť prispôsobili dobe,” zdôverila sa Dajana Rodriguez.

Dajana s kolegami dokonca pomáha Slovákom na celom Slovensku. Rúška rozdávali počas prvej vlny, keď doslova neboli, ale aj po celý čas tam, kde chýbajú peniaze. Aby pomohli, rozdali už takmer 42-tisíc rúšok, a to najmä domovom seniorov, základným, stredným, materským školám a rozličným občianskym združeniam.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.