Žena, ktorá cvičí pilates

Už odratávaš dni, ktoré ostávajú do plavkovej sezóny? A pri pohľade do zrkadla máš pocit, že ti toto leto patriť nebude? Nuž, zázraky na počkanie sa nedejú, ale stále môžeš na sebe zamakať tak, aby si už po pár týždňoch videla výsledky. Tvoju kondíciu a formu môže dať dokopy napríklad pilates.

Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že pilates nie je práve cvičenie, pri ktorom sa vo veľkom pália kalórie, opak môže byť pravdou. Najmä, ak je vo verzii HIIT, teda vysoko intenzívnom tréningu.

Pilates je sám o sebe vhodný na precvičenie tela, ale aj najmä na uvoľnenie napätia a stresu. Vyžaduje si sústredenie, prácu s dychom, presnosť i plynulosť. Keď sa jeho tempo zrýchli, získať slušný kardio tréning, pri ktorom miznú kalórie, a s nimi aj kilá navyše.

Pilates, ktorý ti zmení formu

Ak chceš vidieť výsledky, žiaľ, budeš si musieť naozaj zamakať a dať si aspoň každý druhý deň poriadku 30 až 40 minútovku. Kalórie bez potu jednoducho nezmiznú. Nezabudni však ani na to, že pitný režim, kvalitný spánok, a hlavne, vyvážená a zdravá strava, sú rovnako dôležité. Ak máš pri chudnutí problém, možno robíš niektorú z týchto chýb TU.

Zároveň si daj pozor aj na to, aby si si cvičením neublížila. Ak si doteraz nemala pohyb na programe a si v cvičení skôr začiatočník, vysoko intenzívnymi workoutmi si môžeš iba ublížiť. Začni pomaly a precízne, ideálne pod dohľadom niekoho skúsenejšieho.

Ak chceš do leta nielen spáliť nejaké tuky, ale rada by si „napumpovala“ aj svoj zadok, pozri sa, ktoré cvičenia sú na jeho formovanie ideálne. Nájdeš ich v našom nedávnom článku TU. Kombinácia workoutu vo forme HIIT pilatesu a tréningu pozadia, z teba urobia v priebehu niekoľkých týždňov inú ženu. Budeš lepšie vyzerať, ale najmä sa tak cítiť, čím si vybuduješ aj zdravé sebavedomie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness