instagram/harrystyles

Harry Styles má za sebou nepochybne jeden z najúspešnejších rokov jeho kariéry. Hity ako Golden a Watermelon Sugar sú jedny z najúspešnejších v tomto roku. Svedčí o tom aj nominácia na cenu Grammy. Pred nedávnom sa dokonca objavil na titulke časopisu Vogue, čím vstúpil do histórie ako prvý muž, ktorý sa titulke Vogue objavil úplne sám. Bohužiaľ, radosť z toho onedlho pominula, keď sa konzervatívna aktivistka pustila do Harryho a jeho mužnosti. 

Keď sa Harry objavil na obálke Vogue v šatách od Gucciho, kopa neprajníkov ho kritizovala doslova len preto, že bol v kúsku odevu, ktorý tradične nosia ženy. Ale vo svojom nedávnom titulnom príbehu k magazínu Variety všetkým pekne dáva najavo, že sa nestará o rodové normy, pokiaľ ide o oblečenie.

Harry sa vyjadril: „Neobliecť si niečo, pretože je to ženské oblečenie? Tým si len uzavrieš pred sebou celý svet skvelého oblečenia. A myslím si, že je to veľmi vzrušujúce, môžete si obliecť to, čo sa vám páči. Nemusí to byť X alebo Y. Tieto hranice sa viac a viac mažú.

Do Harryho sa pustila aj konzervatívna autorka Candance Owens, ktorá by podľa jej slov chcela, aby boli muži  „viac mužnejší“, na čo Harry v podstate odpovedal prostredníkom vo svojom Instagramovom príspevku, kde sa predstavil v iných šatách, s banánom v ruke a veľmi jednoduchým titulkom „Prineste späť mužných mužov“.

Zdroje: cosmopolitan.com, varienty.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News