instagram/daxshepard/sussexroyal

Princ Harry poskytol ďalší exkluzívny rozhovor v najnovšom podcaste Daxa Sheparda. Po rokoch sa tak otvára médiám a nebojí sa hovoriť o kráľovskej rodine pravdu, ktorá neznie práve najlepšie. V jeho úprimnom vyjadrení prirovnal ich život k ZOO, porozprával o utrpení aj svojej búrlivej minulosti spojenej s omamnými látkami.

Princ Harry sa do dejín kráľovskej rodiny zapíše tak, ako nikto iný. Kvôli sporom v kráľovskej rodine sa 36-ročný vojvoda rozhodol aj s manželkou Meghan Markle opustiť panovnícky život a spolu so synčekom Archiem sa odsťahovali do Ameriky.

Manželia sa nedávno objavili ako hostia v talkshow Oprah Winfrey, ktorá ich poriadne vyspovedala. A na povrch vyšli priam desivé skutočnosti, ktoré sa diali za bránami hradných múrov. Bol to ich prvý a azda najúprimnejší rozhovor odvtedy, čo sa rozhodli pre rázny krok odísť.

Rozhovor spôsobil škandál, keďže dvojica priznala, že kráľovská rodina sa bála toho, akú farbu pleti bude mať ich syn po mame, či iné nátlaky, kvôli ktorým sa Meghan psychicky zrútila. Z Harryho bolo v rozhovore cítiť, že je najmä naštvaný na svojho otca.

Práve okolo neho sa točilo aj vyjadrenie v najnovšom podcaste. Podľa neho otec trpel počas dospievania a pritom to isté spravil aj on jemu. „Zaobchádzal so mnou tak, ako bolo zaobchádzané s ním,“ vyjadril sa Harry, ktorý hovoril o bolesti a utrpení. Aj to mal byť jeden z dôvodov, prečo sa odsťahoval – aby prelomil šnúru kráľovskej tyranie a svojmu vlastnému synovi nespravil to isté. Onedlho sa mu pritom narodí aj dcérka.

Svoju vlastnú rodinu a ich duševné zdravie tak dáva na prvé miesto. Priznal, že utiecť z toho kolotoča chcel, už keď mal 20 rokov, v čase, keď si naplno uvedomoval, že práve tlak z rodiny i médií mal na svedomí i smrť jeho matky, princezny Diany. Bola to práve Meghan, ktorá mu podala pomocnú ruku a podporila ho v tom, aby svoje mentálne zdravie liečil a nenechal sa pohliť okolím, aby neskončil rovnako.

Život v kráľovskej rodine prirovnal k prehliadke v ZOO, čo sa Británii rozhodne páčiť nebude. No práve veľké očakávania zo strany rodiny, príkazy, povinnosti a verejný život ho v mladosti dostali do situácií, kvôli ktorým spôsobil rozruch. O Harrym bolo dávno známe, že jeho život bol viac škandalóznejší ako život jeho staršieho brata, Williama.

Divoké večierky v Las Vegas, alkohol či experimentovanie s kanabisom, boli jeho súčasťou. Ako princ sa totiž cítil byť ako v zlatej klietke, a keďže bol v tom čase mladý, potreboval sa vyventilovať od neustálej hry na kráľovské povinnosti. Po rokoch a vzťahu s Meghan prišiel na to, že takto viac žiť nechce a rozhodol sa pre psychologickú pomoc. V Los Angeles sa teraz cíti byť viac slobodný.

Zdroj: dailymail.co.uk

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News