Vďaka hudbe sa speváčka Halsey cíti lepšie. Do jej tvorby totiž sústreďuje všetku svoju chaotickú energiu, uviedla pre magazín Cosmopolitan.

Hudba pomáha americkej speváčke Halsey s bipolárnou afektívnou poruchou. Interpretke toto duševné ochorenie diagnostikovali, keď mala 17 rokov, prezradila pre americký magazín Cosmopolitan.

„Mám bipolárnu poruchu a veci ma začnú rýchlo nudiť. Hudba je vec, do ktorej môžem sústrediť všetku moju chaotickú energiu, a nie je to prázdnota, čo ma nebude ľúbiť naspäť,“ vysvetlila 24-ročná rodáčka z Edisonu v štáte New Jersey.

View this post on Instagram

peak bi gurl evolution

A post shared by halsey (@iamhalsey) on

V rozhovore pokračovala ďalej so slovami, že hudba „je jediné miesto, kam môžem toto všetko nasmerovať a mať z toho niečo, čo mi hovorí ‘Hej, nie si taká zlá’“. „Ak je môj mozog kopa rozbitého skla, ja z toho môžem urobiť mozaiku,“ dodala Halsey.

Halsey, celým menom Ashley Nicolette Frangipane, na hudobnej scéne prerazila v roku 2014. O rok neskôr vydala svoj prvý album Badlands. Za spoluprácu na skladbe Closer dua The Chainsmokers si vyslúžila jednu nomináciu na cenu Grammy. V júni 2017 jej vyšla druhá štúdiovka hopeless fountain kingdom.

Zdroj: SITA, cosmopolitan.com 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.