Photo by Jared Sluyter on Unsplash.com

Hádka vo vzťahu je prirodzená a dôležitá. Nepanikár, kvôli nej sa ešte s priateľom nerozídeš. Naopak, zblíži vás to ako nikdy predtým.

Je ľahké sa zamilovať do niekoho, pri kom je aj láska ľahká. Pri kom ide všetko bezchybne a zdá sa, že sa nič nepokazí. No ak by to trvalo dlhšie, práve preto, pretože by ste sa nehádali, by si vedela, že je niečo zle.

Niekedy hádka musí prísť. Či už sa jedná o maličkosť alebo niečo naozaj dôležité, hádka príde. Občas to potrebujeme. Pohádať sa, nemať veci len ružové a potom sa znovu uzmieriť. Pritúliť si partnera k sebe a povedať si, že je všetko v poriadku. Aj keď je to v láske ťažké, prekonáš to. Doteraz si prežila všetky zlé dni, tak ani jednou vašou hádkou alebo nedorozumením sa váš vzťah nekončí.

zdroj: Photo by yanalya from Freepik

Ak ťa tvoj partner sklamal, neboj, ospravedlní sa ti.

Ak si chceš s partnerom niečo vydiskutovať, neboj, príde osobne za tebou.

Ak tvoj partner išiel von s priateľmi namiesto s tebou, neboj, venuje čas aj tebe.

Ak tvoj partner nechápe tvoj pohľad na vec, neboj, bude sa viac zaujímať.

Ak máš pocit, že tvoj partner ťa (po hádke) nemiluje, neboj, ukáže ti, že ťa miluje viac, než si myslíš.

Chce to len čas. Neriešiť veci, pre ktoré si zanietená, horúce. Premysli si to, upokoj sa a až potom riešte s partnerom veľké a ťažké veci, ktoré vás trápia. Medzi všetkými krásnymi dňami, ktoré spolu prežívate, musia prísť aj pochmúrne dni. Musíš ho milovať aj vtedy, keď si trochu nebudete rozumieť, pretože práve vtedy to bude dôležité a vaša láska sa prejaví najviac.

zdroj: Photo by freepic.diller from Freepik

Milovať niekoho znamená prijať zodpovednosť za seba a aj za druhého človeka. Musíš poznať samú seba dokonale, aby si vedela v akých situáciách ako reaguješ.

Láska je veľká výzva, no rovnako je aj krásna. Dáva všetko, no všetko ti môže aj zobrať. Je dôležité nevzdať to pri prvom probléme a všetko riešiť, hľadať kompromisy a cesty, po ktorých by ste šli a boli obaja spokojní.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating