Ženský zadok

Čo si budeme klamať, azda najčastejšia časť ženského tela, ktorá mužov zaujme, je zadok. Ak však túžiš mať pekne guľaté a vytvarované pozadie, nemôžeš na ňom iba sedieť. Práve naopak, budeš musieť čo najviac zapracovať. Pri cviční zadku je okrem váh podstatná aj pravidelnosť.

Nemusíš sa však nevyhnute trápiť iba v posilňovni, tieto cviky si môžeš zacvičiť aj v pohodlí domova či vonku. Týchto 5 ti pomôže vypracovať ten najkrajší zadok.

1. Základný cvik na zadok je drep

Alfou a omegou pri cvičení zadku a nôh sú drepy. Na tento cvik nemôžeš pri žiadnom tréningu zabudnúť. Ak však nemáš rada stereotyp, nemusíš zúfať. Je veľmi veľa spôsobov, ako sa dá odcvičiť.

Ak chodíš do posilňovne, určite si si všimla, že tam je na drepy aj samotný stroj, ktorý ti pomôže. V posilke môžeš takisto využiť dlhú olympijskú tyč, ktorú si dáš na plecia.

Drep
zdroj: Pexels/Amar Preciado

Ak sa ti však ani jeden z nich nepáči, pokojne si zacvič aj klasické drepy či už s činkami alebo bez. Úzky, široký, na jednej nohe s činkami alebo kettlebellom. Spôsobov na vykonanie drepu máš naozaj veľmi veľa. Vyber si ten najvhodnejší a každý svoj tréning si daj pokojne aj iný, podstatné však je, aby si na tento cvik pri žiadnom tréningu naozaj nezabudla.

Okrem posilňovne môžeš drepy cvičiť aj v pohodlí domova či vonku, nepotrebuješ totižto žiadne extra vybavenie. Ak chceš vidieť výsledky, stačí pravidelnosť. Skús si každý večer pred spaním alebo ráno dopriať aspoň 20 drepov.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness