Gentlemanstvo nie je niečo, čo by vymrelo. Je to niečo, čo sa vyvinulo. V minulosti bol totiž na mužov vyvíjaný tlak – či chceli alebo nie, museli sa tak správať. Pretože to tak robili všetci.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Každý si vysvetľuje gentlemanstvo inak, pre mňa osobne je to spôsob, akým muž ukáže, že sa o mňa vie postarať, že je veľkorysý a pozorný.

Môže to urobiť úplne jednoducho – ponúknuť mi kabát, keď mi je zima, otvoriť dvere, priniesť nečakane kvety, zaplatiť večeru. Alebo aj grandióznejším spôsobom – poslať mi darček, napísať báseň či ľúbostný list.

483d15756e540aae11a11ccc0a20f4c4

foto: pinterest.com

Čo sa ale zmenilo, že už nie je každý muž gentleman? Sociálny tlak pominul. Muži sa môžu správať tak, ako sa im zachce.

Čo je v skutočnosti pre nás fantastické. Ženy totiž spoznali v minulosti pravú tvár muža často až po svadbe. Dnes výnimoční muži vynikajú a dá sa z nich predpokladať, ako sa budú správať po celý život.

Chivalry-800x400

foto: stocksy.com

Ak neustále randíš a nikto z týchto mužov neukázal nič viac, ako záujem samého o seba, jednoducho randíš s idiotmi. Možno že je ťažké nájsť dobrého muža, no všetko čo potrebuješ je len jediný dobrý muž. Len jeden. Možno ho nenájdeš hneď, no je ich stále dostatok.

To, že chceme muža, ktorý sa o nás bude starať a neustále nám dvoriť, to z nás nerobí feministky. Len sa jednoducho rešpektujem dostatočne na to, aby som si našla muža, ktorý sa ku mne bude správať tým najlepším spôsobom. Ak to zo mňa robí feministku, tak prosím. Podľa mňa to len ukazuje fakt, že si sama seba vážim a myslím aj na budúcnosť a na rodinu, ktorú si raz chcem založiť.

Stocksy_txp90fe3569lfX000_Small_190005-800x400

foto: stocksy.com

Raz mi jeden chalan povedal, „Prečo by som mal byť gentleman?“. A veru, bol to len chalan, nebol to muž. Nepochopil to a nikdy to nepochopí. Spýtaj sa pravého gentlemane, prečo je aký je a on ti pravdepodobne odpovie niečo ako, „Mám rád ženy a myslím si, že si zaslúžia, aby sme im dali to najlepšie, čo môžme ponuknúť.“

A po takom mužovi naozaj túžim.

zdroj: puckermob.com