Miss Slovensko 2020 sa blíži do veľkolepého finále, ktoré sa uskutoční v piatok 14. augusta. Naša krajina tak bude mať novú kráľovnú krásy, no ako veľmi sa zmení jej život? Minuloročná výherkyňa Frederika Kurtulíková (25) čoskoro predá svoj titul ďalšej nástupkyni. Čo jej poskytla táto súťaž a ako vnímala celý jej priebeh povedala v rozhovore pre Odzadu.sk. Tie informácie ťa dostanú!

Z malého dievčaťa až k dáme

Frederiku odmalička fascinovala známa súťaž krásy. Už v útlom veku bol pre ňu finálový večer veľkolepou udalosťou a nedokázala zo súťažiacich odtrhnúť zrak. Neskôr sa však na to dívala z inej perspektívy. „Čím som ale bola staršia, videla som v tom hlbší zmysel, nie len ako súťaž krásy, kde víťazka získa prestížny titul a veľkolepé ceny. Začalo to pre mňa byť veľmi zaujímavé z hľadiska celkovej osobnosti, veľa sa naučiť, stať sa dámou, vyťažiť zo seba to najlepšie po všetkých stránkach. A na túto cestu som sa veľmi tešila. Cítila som, že toto má byť môj ďalší krok v živote,“ vysvetlila Frederika.

Prelomový moment nastal v novembri 2018, kedy sa rozhodla aj ona poslať prihlášku do Miss Slovensko 2019. Celý čas sa na to psychicky pripravovala a pozorne sledovala, čím všetkým si museli dievčatá prejsť. „Z môjho pohľadu je to veľká zodpovednosť a chce to veľa odvahy, postaviť sa pred kamery a rozprávať o sebe, vystaviť sa kritike ľudí. No moja motivácia prejsť si touto skúškou a premenou mi pomohla prekonať strach,“ priblížila minuloročná výherkyňa kráľovnej krásy.

Slnil sa jej detský sen

Napriek tomu, že Frederika na sebe tvrdo pracovala a mala veľké odhodlanie, vnímala silu svojich súperiek. Keď sa vyberali TOP 3 miesta, odzneli mená jej favoritiek, no jedna priečka ešte zostala voľná. Čo si pomyslela, keď sa vyberalo posledné meno? „Veľmi dobre si pamätám, ako mi prebehlo v hlave, že buď teda tam ja vôbec nebudem alebo to nebodaj ešte vyhrám. Triasli sa mi nohy,“ spomínala na udalosti spred roka.

Avšak motyka predsa len vystrelila a Frederika Kurtulíkova nielen získala titul Miss Slovensko 2019, ale priam sa jej splnil sen. Čo v tom momente cítila? „Bol to mix všetkých možných pocitov. Keď zaznelo moje číslo a za ním moje meno, bol to šok, zahmlilo sa mi pred očami a strašne som si chcela niekam sadnúť a dostať zo seba tie emócie von, v kľude a sama, haha,“ opísala svoje emócie.

Dodala, že cítila obrovskú radosť a šťastie spolu s celou rodinou. Frederika môže byť na seba právoplatne hrdá. Ja som bola hanblivé a nesebavedomé dieťa, takže prejsť niekoľko ročnú cestu a nakoniec získať titul Miss Slovensko je pocit, ktorý ma zasiahol hlboko a chcem, aby to inšpirovalo ostatné dievčatá, ktoré si zatiaľ neveria. Všetko sa dá, pokiaľ má človek vôľu a je ochotný na sebe pracovať,“ odkazuje ostatným ženám.

Na výhru treba dozrieť

Výhra Miss Slovensko 2019 bola pre ňu skvelým odrazovým mostíkom. Hoci sa modelingu venovala ešte pred súťažou a väčšinu času pôsobila v zahraničí, aj tak sa jej naskytli ďalšie príležitosti. Avšak jej ciele boli omnoho väčšie než získaný titul úradujúcej kráľovnej krásy. Po súťaži som nechcela byť vnímaná len ako jedna z modeliek, ale celkovo ako osobnosť a môcť dať projektom do ktorých sa zapojím, aj ďalšiu pridanú hodnotu. Môžem povedať, že toto sa podarilo a to dokonca aj v zahraničí. Keďže sa v zahraničí pohybujem od 20-tich rokov viac, než na Slovensku, vybudovala som si kontakty a výhra v Miss mi dopomohla uplatniť sa ešte lepšie,“ vysvetlila svoje zameranie. V jej prípade sa potvrdilo, že všetko je tak, ako má byť. Frederika uviedla, že ak by sa do súťaže prihlásila o 2 – 3 roky skôr, nevedela by, ako s titulom vynaložiť.

Stretla sa aj s predsudkami

Hoci sa blíži finále Miss Slovensko 2020, Frederike Kurtulíkovej sa zmenil život už navždy a verejnosť si ju bude pamätať. Stretla sa s veľkou chválou, no i negatívnymi komentármi. Takému čosi sa nevyhla ani v modelingových agentúrach. „Čo sa týka práce, to je tiež rôzne. Taký ten typický modeling a agentúry ma prekvapili, keďže im image Missky skôr vadí, než aby sa snažili hľadať cesty, ako publicitu využiť v prospech všetkých strán. Na druhej strane sú klienti, ktorí nehľadajú typické modelky, ale práve ľudí a osobnosti s pridanou hodnotou,“ opísala zákulisie pracovnej oblasti.

Napriek predsudkom sa chce tejto činnosti venovať, kým to bude možné. Čo je hlavným dôvodom? Vo svete módy a modelingu neexistuje žiadny stereotyp. „Nič nie je stabilné, a preto si človek nemôže dovoliť stagnovať, tak sa stále učí a chce sa zlepšovať. Okrem toho je to kreatívna práca a stále spoznávam nových, zaujímavých ľudí,“ vysvetlila Frederika.

Toto povolanie jej prináša mnoho slobody, ale napriek tomu musí byť zodpovedná a zachovať si pracovnú morálku. Okrem fotenia sa venuje aj hraniu pred kamerou. Prešla si hereckým kurzom a mnohými hodinami. Túto tvorivú činnosť chce tiež rozvíjať ďalej. Zároveň v nej žije aj duch podnikateľky a keď sa podarí, v budúcnosti si naplní ďalšie pracovné sny.

Slová pre výherkyňu Miss 2020

Frederika Kurtulíková, súčasná kráľovná krásy, vyťažila zo svojho získaného titulu maximum. Čo odkazuje svojej následníčke? „Nech je absolútne sama sebou a to sama sebou v najlepšej verzii. Dúfam, že si tento rok užije, ale nezabudne popritom pracovať, aby si za ten rok niečo vybudovala, spravila si dobré meno a aby tento rok kraľovania bol jej odrazovým mostíkom do čo najlepšej budúcnosti. Verím, že víťazka bude inteligentná a ambiciózna dáma, ktorá výhrou pomôže sebe, ale využije to aj na pomoc ostatným. A tým nemyslím len charitatívnu činnosť, ale celkovo mať dobrý vplyv na okolie a byť inšpiráciou, hlavne pre mladé dievčatá,“ uzavrela.

Ďakujeme Frederike Kurtulíkovej za rozhovor a prajeme mnoho ďalších úspechov!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.