Zdravotníci sa počas pandémie koronavírusu nezastavia. Ich pracovné nasadenie je nevyhnutné a to si uvedomujú aj Francúzi. Preto im venovali poctu prostredníctvom portrétov, ktoré ujali svoje miesta na budove Opéra Bastille v Paríži. Viac o tom informovalo BBC na svojom instagramovom profile.

Pandémia koronavírusu pripomenula celému svetu, aká dôležitá je práca zdravotníkov. Iste, aj lekári sú veľmi dôležití, no rozhodne by sa nemalo zabúdať na statočné zdravotné sestry, sanitárov, ošetrovateľov a mnoho ďalších.

Vďaka tomu vznikla na budove Opéra Bastille v Paríži nástenná maľba všetkých týchto pracovníkov. Dielo tvorí koláž tvárí, ktoré sa podieľajú na boji proti koronavírusu. Jeho autorom je pouličný umelec JR. Umiestnenie portrétov na vonkajšej fasáde je symbolom postavenia zdravotníkov, ktorí sa ocitli v prvej línií.

Čo by si povedala na to, keby aj u nás vzniklo niečo takéto?

Podobne sa zachoval aj britský streetartový umelec Banksy. Ten vo svojom diele stvárnil malého chlapca, ktorý drží v ruke zdravotnú sestru namiesto superhrdinov. Veď koniec-koncov, aj oni dokážu zachraňovať životy. Viac sme o tom informovali v tomto článku.

View this post on Instagram

. . Game Changer

A post shared by Banksy (@banksy) on

Zdroj: instagram.com/bbcnews

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.