Aj ty mávaš výčitky svedomia, keď na Instagrame pozeráš na dokonalé fotky chudých žien, ktoré sa môžu popýšiť dokonalou postavou? Máš kvôli nim nižšie sebavedomie či pocit menejcennosti? U mladých dievčat a žien to dokonca môže spôsobiť psychické problémy alebo poruchy príjmu potravy. 

Mladá influencerka Bree Lenehan sa rozhodla odhaliť pravdu, ktorá sa za takýmito fotkami neraz ukrýva. Na svojom profile zverejňuje príspevky, ktoré sa skladajú z dvoch snímok. Jedna vyzerá perfektne a zachytila ju v póze, ktorá lichotí jej postave. A tú druhú odfotila takú, aby odzrkadľovala realitu a to, že má pár kilogramov navyše.

Keď to človek vidí takto vedľa seba, ani by mu nenapadlo, že ide o jednu a tú istú ženu. Mala by si konečne pochopiť, že známe ženy, ktoré sa živia ukazovaním svojho tela na sociálnych sieťach, presne vedia, ako sa pred objektívom postaviť tak, aby vyzerali štíhlejšie a krajšie. Ide teda o jedno klamstvo, o ktorom všetci vedia, no aj napriek tomu ho tolerujú.

Tieto príspevky nemusia z Instagramu zmiznúť. Dôležité je, aby si ty pri nich prestala vnímať negatívne pocity a aby si maximálne ocenila ich snahu odfotiť také pekné dielo.

Keď najbližšie na takúto fotku natrafíš, netráp sa kvôli tomu, že nevyzeráš rovnako.

Instagram vs. realita

Zdroj: Instagram/breeelenehan

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.