Instagram/livefitelle

Úspech na sociálnych sieťach so sebou nenesie len slávu, peniaze či fanúšikov. Niekedy sa treba pripraviť aj na neslušných ľudí, ktorí nevedia, ako sa správať. Dostaviť sa môžu aj urážky, obťažovanie či vyhrážky. Svoje o tom vie aj fitness influencerka Elle Edwards, ktorú na Instagrame sleduje 809-tisíc ľudí.

Elle pre portál BBC priznala, že denne dostáva desiatky nechutných správ od mužov. Nemajú problém posielať jej vulgárne fotky napríklad aj svojho prirodzenia. Taktiež musí čeliť urážlivým komentárom na jej postavu. Keďže sa venuje fitness oblasti, zverejňuje aj fotky, na ktorých je viac odhalená, no niektoré narážky naozaj hraničia so šikanovaním.

Fitnesska sa podelila s jedným príbehom, kedy to zašlo už naozaj priďaleko. Pravidelne ju otravoval jeden muž, ktorý jej písal niekoľko správ denne. Poznal jej adresu, vedel presne, na akom poschodí býva, kedy chodí behať a dokonca poznal aj jej denný rozvrh. Elle sa bála kvôli tomu vychádzať z domu.

Vyústilo to až do vyhrážania. Neznámy muž od Elle chcel, aby mu poslala svoje nahé fotky, inak zverejní jej adresu a dá ju „zlým chlapcom“. Fitness influencerka zachovala chladnú hlavu a išla s tým na políciu. To by chcela odporučiť aj iným mladým dievčatám, ktoré sa dostanú do podobnej situácie.

Nebojte sa požiadať o pomoc a v žiadnom prípade si niečo takéto nenechávajte len pre seba. Nikdy nevieš, čo za osobu sa ti môže vyhrážať a radšej to netreba riskovať.

Celú reportáž pre BBC si môžeš pozrieť aj v tomto videu

Zdroj: bbc.com

Viac z kategórieLife