Filmy z prostredia strednej školy
Instagram/meangirls/highschoolmusical

Každá z nás má na strednú školu iné spomienky, no po rokoch si aj tak povieme, že to bolo skvelé obdobie. Žiadne dospelácke starosti, len dievčenské vojny a prvé skutočné lásky. Presne tie sú témou aj pre filmy zo strednej, ktoré sme kedysi milovali. A aj keby už máš tridsiatku na krku, vždy si ich rada pozrieš.

I napriek tomu, že dnes už existujú stovky filmov a seriálov z tohto prostredia, len máloktoré sú tak ikonické, ako náš nasledujúci výber. Nech ich už dávajú v telke kedykoľvek, neprepneš ich.

Mean Girls

Ak by sme chceli vedieť, ako to vyzerá na väčšine amerických škôl, potom je film „Protivné baby“ to pravé orechové. Skupina pekných dievčat, ktorých sa každý bojí, príťažliví športovci, svojskí jedinci… K nim sa dostane Cady, ktorá žila dlhé roky v Afrike a teraz musí prežiť v tomto bláznivom svete. Keď sa zamiluje do bývalého priateľa kráľovnej školy, vojna sa môže začať.

Superbad

Na stredoškolské časy sa zábavnou formou môžeš pozrieť aj očami mladých mužov. Teda, chlapcov, ktorí majú pred maturitou a teda aj poslednú šancu na to, aby získali tie, po ktorých už dávno túžia. Priatelia Evan a Seth zažijú naozaj bláznivú noc, na ktorú nezabudnú. Navyše, budú si musieť uvedomiť, že ich cesty sa čoskoro rozídu, čo ich priam desí.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife