Filmy o láske nie sú iba pre milovníkov romantiky. Mnohé z nich v sebe nesú posolstvá o skutočnej láske a vzájomnom rešpekte, o tom, že na vzťahu treba pracovať a nevzdávať sa ani v ťažkých chvíľach. Ak máš pocit, že ten tvoj vzťah potrebuje prehovoriť do duše, vyber na váš najbližší spoločný večer jeden z týchto 5 filmov.

Blue Valentine

Príbeh o stratenej a nájdenej láske, na ktorý sa budeš pozerať vo viacerých časových rovinách. Dean (Ryan Gosling) a Cindy (Michelle Williams) sa do seba zamilovali už dávno, ale v posledných rokoch ich city akosi ochladli. V snahe zachrániť manželstvo sa rozhodnú stráviť jednu noc bez dcérky a spomínajú na všetky tie maličkosti, vďaka ktorým sa kedysi do seba zaľúbili.

The time traveler’s wife

Príbeh o nevšednej láske Clare (Rachel McAdams) a Henryho (Eric Bana), ktorých láska doslova bojuje o čas. Henry má totiž genetickú anomáliu, kvôli ktorej sa bez kontroly presúva v čase do minulosti aj budúcnosti. Clare je do neho však zamilovaná celý svoj život a verí, že sú si súdení. Obaja sa stretávajú v rôznych fázach života, no aj napriek tomu sa snažia o normálny manželský život.

The Notebook

Túto romantickú klasiku snáď pozná každá žena. Nie je ale na škodu pozrieť si tento dojímavý príbeh o láske aj s partnerom. Zápisník jednej lásky rozpráva príbeh o mladej dvojici Noahovi (Ryan Gosling) a Allie (Rachel McAdams), ktorí sa do seba bláznivo zamilovali. No vojna a spoločenské predsudky milencov na niekoľko rokov rozdelili. Keď sa znova stretnú, Allie je zasnúbená s niekým iným a musí si ujasniť, koho skutočne miluje.

The story of us

Ben (Bruce Willis) a Katy (Michelle Pfeiffer) sú spolu 15 rokov. Majú 2 deti, zaujímavú prácu a krízu vo vzťahu. Kvôli každodenným hádkam sa zdá, že ich láska je už navždy preč. Keď deti odídu na tábor, majú čas zistiť, ako to medzi nimi je. Keď nie sú spolu, chýbajú si, no ak sú spolu, iba sa hádajú. Spomínajú na všetko, čo spolu prežili. Ale má to ešte zmysel? Tento film poukazuje, že nikdy nie je za všetko vo vzťahu vinný iba jeden človek.

Amour

Neuveriteľný príbeh o pravej láske a úprimnej oddanosti a o tom, ako nás môžu sprevádzať aj vtedy, keď máme 80 rokov. Anne ( Emmanuelle Riva) a George (Jean-Louis Trintignant) sú spolu desiatky rokov a stále sa majú radi. Anne však jedného dňa prekoná mŕtvicu a George je rozhodnutý postarať sa o ňu namiesto toho, aby ju dal do domova dôchodcov. Po tom, čo ju zasiahne aj druhá mŕtvica sa však všetko poriadne skomplikuje.

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.