Aj my ženy, máme právo na svoj názor, ale mnohokrát nás nikto nepočúva. Nepočúva náš krik, keď sa niečo deje a ešte stále nie je v našej spoločnosti rodová rovnoprávnosť. 

Ženy by sa mali podporovať a hlavne by mali bojovať za to, čo v živote a od života chcú. Mali by mať rovnaké práva ako muži, taktiež by ženy mali byť rovnako vnímané a hlavne nepodceňované. Tieto seriály a filmy ti zdvihnú sebavedomie a dodajú odvahu vyjadriť svoj názor.

MOXIE

Film, ktorý ti prehovorí do duše. Šikana na strednej či základnej škole, sa s tebou neskôr vlečie celý život a mnohokrát to nikto nerieši a väčšina ľudí nad tým mávne rukou, že sú to len deti. No práve traumy, ktoré máme, pochádzajú práve z detstva.

Moxie je film, kde sa dievčatá postavili chlapcovi, ktorý ich psychicky ponižoval. Vojnu najprv začne nová žiačka, no potom to do svojich rúk preberie 16 ročná „slušňáčka“, ktorá vytvorí hnutie, ale ostáva v anonymite. Riaditeľka však nestojí na ich strane, a podkopáva im kolená. Podarí sa mladých dievčatám vyhrať nad se*istickým chlapcom a zasadnutou riaditeľkou?

Girls From Ipanema

Je to brazílsky seriál, ktorý vysiela Netflix. Príbeh sa odohráva v 70. rokoch v hlavnom meste Brazílie, kam sa hlavná hrdinka sťahuje za svojím manželom, ktorý ale zmizol a nikto nevie kam. Pravdaže sa hlavná hrdina v prvom okamihu zrútila, no napokon stretne priateľov a začína sa jej úplne iný život ako doteraz žila.

Rozhodne sa založiť hudobný klub, avšak prichádza mnoho nečakaných situácií. Bojuje za rovnoprávnosť žien a mužov, sociálnu nerovnosť a tiež aj za svoju hrdosť. Podarí sa hlavnej hrdinke prekonať staré rany a začať život taký, aký by chcela ona ?

Boj za ženské práva

Je to britský historický film, ktorý by mala vidieť každá žena. Ide v ňom o boj za volebné práva žien vo Veľké Británii. Film sa odohráva v 20. storočí. Maud Wattsová už od detstva pracuje v drsných podmienkach londýnskej práčovne. Postupne sa vypracuje na vedúcu pozíciu. Bohužiaľ a možno našťastie sa všetko zmení hneď po tom, ako sa zapojí do protestu Sufražetiek, ktoré bojujú za volebné právo a práva v spoločnosti.

Hlavná hrdinka nakoniec prepadne tomuto boju, pripojí sa k radikálnej ženskej organizácií a snaží sa za každých okolností získať rovnaké práva ako muži. Avšak začne sa jej rútiť jej osobný život, prichádza o domov, muža, syna. Podarí sa jej vyhrať boj so zle nastavenou spoločnosťou alebo bola strata rodiny zbytočná?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.