Fero Joke

Slovenskom otriasla ďalšia tragická správa. V stredu 12. októbra došlo v nočných hodinách k streľbe pred podnikom Tepláreň na Zámockej ulici v Bratislave. Mladý Slovák svojím činom pripravil o život dvoch ľudí, pričom tretiu osobu zranil. K tejto udalosti sa vyjadrujú aj mnohé známe tváre, medzi ktorými nechýba ani Fero Joke.

Nenávisť k inak orientovaným ľuďom prinútila mladého chlapca Juraja K. k činu, ktorý je neprípustný. Po tom, čo sa na sociálnej sieti k vraždám priznal, ho polícia neskôr našla mŕtveho. Pre viac informácií sleduj vždy aktuálne spravodajstvo na stránke Startitup.

Slovenské internety sú po tejto udalosti plné rôznych vyjadrení, no najviac šokovaní a sklamaní sú práve tí, ktorí do tejto komunity patria.

Fero Joke
zdroj: Instagram/fero_joke

Fero Joke bol nedávno tiež cieľom útoku

Jedným z nich je aj slovenský komik a influencer, František Košarišťan, známy pod prezývkou Fero Joke. Na sociálnej sieti už roky zabáva fanúšikov vtipnými videami, pričom počet jeho sledovateľov prekročil číslo 392-tisíc. Fero sám podnik Tepláreň navštevoval a začal tam aj svoju kariéru zabávača.

Je to miesto slobody, diverzity a ľudskosti, na ktorom som sa vždy cítil bezpečne a prijato na rozdiel od iných slovenských podnikov, kde som bol šikanovaný a fyzicky napadnutý,“ napísal vo svojom najnovšom príspevku, ktorý je vyjadrením k nočnej udalosti.

V nasledujúcich slovách vyjadril svoj postoj k tomu, že je neprijateľné, že žijeme v spoločnosti, kde mnoho ľudí vníma túto komunitu v zlom svetle len kvôli tomu, že túto nenávisť plodia ľudia pri moci.

Cieľom útoku som sa stal aj ja, keď mi pred 7. týždňami neznámy človek pokreslil červeným sprejom môj plot, na ktorý napísal hanlivé slovo na moju komunitu (viď foto č. 3),“ priznal sa v príspevku. „Som hrdý na to, že som gay. Predpokladám, že všetci, ktorí ma sledujete viete, že som gay a aj napriek tomu ma naďalej sledujete a podporujete, za čom Vám veľmi vďačný,“ dodal.

Celý príspevok si môžeš prečítať tu

Zdroj: Instagram/fero_joke

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News